Skocz do zawartości

jakie objawy uszkodzonej sondy i przepływomietrza w corsie C


Gość pawelkulawik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawelkulawik

Tak jak w tam termacie jakie objawy uszkodzonej sondy i przepływomietrza w corsie C, mam silnik 1.2 i pali mi okolo 10 litrów na setke, nie mam narazie kasy zeby podlaczyc sie pod kompa, zato moj tato posiada opla merive i myslałem zeby podmienic sonder lambda przed katalizatorem i przeplywomierz powietrza tylko nie wiem czy bedzie pasować moze wtedy spalanie bedzie mniejsze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawem uszkodzonej sondy lambda jest dużo wyższe spalanie paliwa.

Niesprawna sonda podaje niewłaściwe sygnały (lub nie przekazuje ich wcale) do komputera, który na podstawie tych sygnałów ustala mieszanke paliwowo powietrzną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelkulawik

Objawem uszkodzonej sondy lambda jest dużo wyższe spalanie paliwa.

Niesprawna sonda podaje niewłaściwe sygnały (lub nie przekazuje ich wcale) do komputera, który na podstawie tych sygnałów ustala mieszanke paliwowo powietrzną.

jak wiadomo w tej corsie sa dwie sondy pierwsza przed katalizatorem ustala mieszanke paliwowa a druga za katalizatorem odpowiedzialna jest za prawidlowe dziuałąnie katalizatora czty tez za to samo ,mysle ze moja corsa ma wlasnie ja uszkodzona ta pierwsza przed kaatalizatorem bo strasznie duzo pali ponad 10L na setke

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a komputer wyświetla jakieś błędy ? Przy walniętym przepływomierzu najczęściej pojawia się P0170. Podobnie zresztą przy pierwszej sondzie ale to nie koniecznie.

Czy 10l to dużo zależy od co najmniej kilku czynników:

- jakie pokonujesz trasy ?

- jak mierzysz spalanie ?

- jak operujesz gazem (binarnie ?)

- jakie masz spalanie na trasie przy określonej prędkości ?

itp. itd....

 

Edit: jak chcesz na szybko sprawdzić błędy kompa to na wyłaczonym zapłonie wciśnij gaz i hamulec do oporu i włącz zapłon - imobiliser wymruga błędy. Było to już gdzieś opisane na tym forum - poszukaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelkulawik

a komputer wyświetla jakieś błędy ? Przy walniętym przepływomierzu najczęściej pojawia się P0170. Podobnie zresztą przy pierwszej sondzie ale to nie koniecznie.

Czy 10l to dużo zależy od co najmniej kilku czynników:

- jakie pokonujesz trasy ?

- jak mierzysz spalanie ?

- jak operujesz gazem (binarnie ?)

- jakie masz spalanie na trasie przy określonej prędkości ?

itp. itd....

 

Edit: jak chcesz na szybko sprawdzić błędy kompa to na wyłaczonym zapłonie wciśnij gaz i hamulec do oporu i włącz zapłon - imobiliser wymruga błędy. Było to już gdzieś opisane na tym forum - poszukaj.

a mozna tak w coorsie C bo szukam na forum o tym i nic nie moge znalesc zeby imobilajzer generowal bledy,jak tak jest to ile mrugniec to jaki blad??,dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na początek zaczął bym od sprawdzenie błędów we własnym zakresie i wymiany obu sond,gdyby przepływka siadała to raczej nie dało by się jeździć autkiem brakowało by mu mocy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sondy raczej nie, bo po jakimś czasie wyświetlałoby problemy z mieszanką. Ale możesz to częściowo sprawdzić. Sprawdź napięcie na czarnym kablu od sondy, powinno cały czas się zmieniać pomiędzy 0 V a 1 V.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności