Skocz do zawartości

Spadek mocy przy przyśpieszaniu na gazie, a na benzynie.....


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów, od dwóch dni jestem posiadaczem opla omegi B 2,0 16V eco tek z 1995roku(239tyś km) i szczerze mówiąc jestem pełen obaw o żywot mojego silnika, gdyż nie za bardzo wiem co się z nim dzieje:poniżej opisuję objawy jakie są skutkiem mojego wielkiego niepokoju.

Omega podczas jazdy na gazie przy przyśpieszaniu traci moc, a podczas przełączenia jej na benzynę drastycznie wzrasta temperatura do powyżej 100! Proszę o pomoc co może być przyczyną takie zachowania się silnika. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

poprawiłem/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamula to sprawdz czy są błędy. Możliwe , że czujnik wałków rozrządu, przepływka robi pa , pa , ale najpierw sprawdz czy są jakieś błędy. Jeszcze możliwe jest tzw. lewe powietrze - sprawdzić czy jest szczelnie- przepustnica, kolektor. Co do temp. to może termostat , zapchana chłodnica . Przy ilu załanczają się wentylatory ? Może termowłącznik dał d...y ? Pozdrawiam :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, problem z temperatura już załatwiłem(wystarczyło zmienić czujnik włączania wentylatora miał od 105, a ja zmieniłem na 95 stopni), ale teraz pozostał problem zamulania podczas jazdy, a do tego doszły jeszcze wysokie obroty na luzie "1500", a było w granicach 600-700, zastanawiam się czy to aby nie sonda lambda albo krokowy- co wy na to?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seaman, a sprawdzałeś czy nie ma błędów? tak jak radził nowy72, ,bo dalej tego nie wiemy.

krokowy- co wy na to?

może,przecież to on odpowiada za obroty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy, na komputer jadę w środę- zawaleni pracą elektromechanicy grudziądzcy:)

Pytałem jednak dlatego, że może ktoś miał podobny problem, ale na kompa tak czy tak pojadę.

Pozdrawiam wszystkich i dzięki za odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki voodoo za podpowiedź, może faktycznie sam sprawdzę, ale ja jestem totalny laik:(

 

[ Dodano: Sro Kwi 22, 2009 23:25 ]

Witam, no i wszystko jasne!!! Dzisiaj byłem na kompie i wyszły mi dwa błędy(oprócz jakichś starych które zostały skasowane i nie wróciły)- wydrukowaną listę błędów mam w samochodzie, ale jeden z nich to sonda lambda- zbyt niskie napięcie. Na szczęście nic poważnego i usterki usunie mi bez problemu elektryk- koszt badania komputerowego to 50PLN. Pozdrawiam i dziękuję za rady- myślę, że ten temat może zostać zamknięty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności