Skocz do zawartości

Duszenie sie samochodu


Gość Bols

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam małe pytanko ponieważ od niedawna zauważyłem że jak dodaje mocno gazu to dusi się mi samochód ... od 3 biegu (nie zależnie od predkości) wystarczy że wcisnę mocniej pedał gazu i dusi się nie wiem czy to może być przez paliwo bo tak jest od kiedy tankuje na pewnej stacji ... i nie wiem (sonda wymieniona) czy to moze być wina silnika krokowego lub rozrządu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby ci sie przestawil rozrzad to by tak bylo niezaleznie od wzoconego biegu, jezeli chodzi o silnik krokowy to on jest odpowiedzialny zawolne obroty wiec raczej to tez nie . najlepiej zrob na poczotek tak : zlej paliwo ktore masz w zbiorniku , wlej 10L normalnej benzyny np. ze statoil , odrec pod maska od szprycy przewod paliwowy ktory dostarcza tam benzyny , przepompuj caly uklad paliwowy i wlej znow 10L benzyny . ale nie tej samej ktorej uzywales do czyszczenia ukladu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak mi przyszło to na myśl czy to nie jest przypadkiem filtr powietrza? kiedys słyszałem coś że jak filtru nie wymienia sie to może tak własnie być bo nie dostaje silnik czystego powietrza (filtr wymieniałem ponad 1.5roku temu) i jutro bede kupowac nowy ale jestem ciekaw czy filtr tez ma jakies takie mozliwości ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joz nie chodzi o to zeby silnik dostawal czyste powietrze ale jezeli masz stary filtr to niebardzo przepuszcza jakie kolwiek powietrze . wymien ten filtr profilaktycznie drogi nie jest a warto. jezeli bedzie dalej tak samo to zrob to z paliwkiem co ci pisalem . aha i jezeli bedziesz czyscil uklad paliwowy niezapomnij bezwzglednie wymienic tez filtra paliwa , bo jezeli masz zanieczyszczone paliwo to i filtr jest zapchany..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy zapalała się przed tym jakis miesiąc temu ( ale pokazało bład 45 bodajże) że sonda wymieniłem ją i od tamtej pory nie pokazu sie mi kontrolka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bols, a pompę paliwa sprawdzałeś?

A jak mógłbym sprawdzić ją?? a co do filtra powietrza to otworzyłem to i załamałem się ten filtr wyglada jak zwloki :D troche otrzepalem go no i jakos narazie jedzie bez dlawienia jutro pojade kupic nowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader

A jak mógłbym sprawdzić ją??

Najprościej sprawdzając wydajność pompy. W tym celu należy odłączyć oba wężyki (nie wiadomo który jest powrotny) i wsadzić je do butelki 1,5L. Włączasz zapłon i sprawdzasz w jakim czasie pompa naleje do butelki 1L paliwa. Jeżeli zrobiła to w czasie 1minuty to prawdopodobnie jest sprawna. Można dodatkowo sprawdzić ciśnienie jakie daje pompa ale jest to trudniejsze, bo trzebaby podpiąć manometr. Sprawna pompa dla silników z wtryskiem jednopunktowym daje 1bar.

jutro pojade kupic nowy

Nowy filtr kosztuje do 20zł ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności