Skocz do zawartości

znikajacy plyn


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcial bym kolegów spytac mam problem z ukladem chlodzenia. na poczatek dodam ze mialem wymieniana chlodnice i nagrzewnice bo strzelila i kupilem nowy korek zbiorniczka wyrównawczego bo nie puszczal co bylo najprawdopodobniej powodem rozerwania nagrzewnicy byla pewnie najslabszym punktem. samochód posiadam miesiac jest to omega2,0 16v wiec odrazu wymienilem rozrzad kompletny razem z pompom tak mi doradzili. No i by moglo sie wydawac ze tyle czesci nowych bedzie cacy ale jednak cos jest nie tak :twisted: gdzies mi znika plyn. niewiem czy korek zbiorniczka nieby kupowany w oplu tylko jakis zamiennik niewiem czy dobrze puszcza. jakie cisnienie powinno byc w wezu po rozgrzaniu sa twarde moze nie spuchniete ale twarde ciezko je nadusic. wytwarza sie dosc duze podcisnienie i tak jak by ta wode gdzies wciskalo ale podczas jazdy nie ubywa plynu wtej chwili leje wode bo na plyn nie zarobie. ale jesli postawie samochod po jezdzie jest niski stan plynu i bywa ze rano jak zagladam jest pusty zbiorniczek dodam ze tak sie dzieje jesli mam dokrecony korek zbiornika mocnoi bsa twarde weze. jesli po jezdzie odkrece korek by wypuscic cisnienie cala woda wraca do zbiorniczka tak ze w wezu po lewej stronie chlodnicy gornym tym zostaje pusty. bywa ze nie dokrecam korka mocno tylko w takim stopniu zebym slyszal jak uchodzi cisnienie i weze byly nie za mieke i nie az tak twarde wtedy woda tak szybko nie znika ale i tak ubywa z jakims krutkim czasie niewiem czy odparowuje jesli ma duza swobode odprowadzania ciepla przez nie dokrecony korek. myslalem ze to moze byc uszczelka ale gdy przy vektrze mi poszla to woda wariowala przy kazdej gazowce jesli dodalem gazu wciagalo ja a gdy puscilem gaz wywalalo ja z zbiorniczka tu tego problemu niema na otwartym zbiorniczku woda ladnie sie miesza nie skacze nie wyplówa jej góra.Niewiem moze mechanik cos powalil podczas naprawy nagrzewnicy i pompy niestety widzialem ze moim autem zajmowal sie mlodzian jakis uczen i po odbiorze mialem duzo do poprawek bo cala konskola przednia byla luzna ale juz nie chcialem robic problemów i sam to dopracowalem. Prosze o jakoms podpowiec gdzie mam szukac przyczyn tego co sie dzieje. zgóry przepraszam za bledy i brak interpukcji. dodam ze jest samochód na gazie sekwecji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem laikem ale przy vektrze sam wymienialem przy 16ce sie boje duzo jest roboty przy tym silniku? mechanik ile moze zawolac za robocizne orietujesz moze sie ile uczyni mnie to w warsztacie. Wogule dziekuje za szybkie odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy duzo ??

troche na bank sie ciesz ze nie masz V6 :twisted:

do tego planowanie glowicy

kosztow w Polsce Ci nie podam

poszperaj na forum troche o tym juz bylo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki Dzieki za pomoc jade najpierw zaraz do mechanika niech sprawdzi czy to uszczelka mam nadzieje ze nie. a jesli tak zobaczymy ile zawola. Naprawde dzieki i Pozdrawiam. dopiero sie ucze sam grzebac i niewiem czy sie za to zabrac ale wychodze z zalorzenia ze sam rozbiore sam zloze tylko ten rozrzad mnie przeraza no ale zobaczymy Jeszcze raz pozdrawiam

 

[ Dodano: Pon Kwi 20, 2009 12:43 ]

bylem u mechanika ale nie potrafil postawic diagnozy zadnej sprawdzil tylko czy woda nie rosnie:( wiec pojechalem po nowy korek GM no i zobacze zadnych spalin w wodzie nie sprawdzal

 

[ Dodano: Sro Kwi 22, 2009 12:59 ]

no to juz pozamiatane poszla uszczelka:( Mechanik zawolal 500zl i nic mnie nie obchodzi on planuje i kupuje czesci niewiem czy to duzo czy nie jak za to no ale trzeba zrobic. Dziekuje za podpowiedzi Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności