Skocz do zawartości

pomocy wlałem benzyny do diesla


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj na orlenie wlałem przez przypadek Pb98 verve. Szybko się skapowałem.

Nie odpalałem silnika, autko zaholowałem do domu na linie.

W baku było ok. 10 lit.ropy wlałem ok. 17 lit. benzyny.

W jaki sposób mam spuścić paliwo z baku, proszę o szybką pomoc.

Tu przestroga dla wszystkich tankujących na ORLENIE w Otmuchowie woj. Opolskie

Pistolety są pomieszane, podam kolejność ON----Pb98verva----ONverva----Pb95 gdzie zawsze tankuje verveON i na innych ORLENACH jest ON----ONverva----PB98verva----PB95.

Oczywiście przekazałem to obsłudze stacji, oznajmili mi że nie jestem pierwszy, ponoć kierowniczka stacji zgłaszała to do ORLENU ale oni to totalnie olali.

Proszę o szybką pomoc.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej najprosciej bedzie zlac wezykiem przez korek...

ale zapewne bedziesz musial poswiecic sporo ropy pozniej do przeplukania. ale przy okazji wyczyscisz tez bak z syfu...

jezeli nie zapalales auta nie powinno byc wiekszych problemow...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez korek, próbowałem wsadzić wężyk ale wchodzi do pewnego momentu i koniec.

 

[ Dodano: Pon Kwi 27, 2009 11:49 ]

Może ma ktoś inny sposób na spuszczenie paliwa, bez ściągania baku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem wsadzić wężyk ale wchodzi do pewnego momentu i koniec.

hmm czyzby byl jakis filterek?

jesli nie da rady w ten sposob to pewnie musisz sie dostac od gory, przez korek gorny (wyjscie pompy)...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w baku nie ma pompy!!!

w gardzieli wlewu jest zaslepka wspolpracujaca z koncowka dystrybutora i niebardzo wspolpracujaca z roznej masci wezykami

po mojemu w ramach eksperymentu dolalbym do pelna oleju napedowego i na mieszance 25% powinno dac sie jechac (ewentualnie miksol coby poprawic smarnosc paliwa)

 

Tomek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzali mi żeby wlać 1 litr miksolu i dolać do pełna ropy ale się boje o pompę że padnie elektronika a wiadomo ile to kosztuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 litrów benzyny to dużo,nic nie kombinuj tylko zrób jak radzi Gawlak, będziesz spokojny że nic nie grozi pompie i silnikowi. Jest to pracochłonne,ale chyba nie ma wyjścia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem inaczej odłączyłem wąż ten co idzie od zbiornika przy filtrze a do zbiornika podłaczyłem wąż od sprężąrki i sprężąrka wtłoczała powietrze do baku i wypychała rope przez wężyk przy filtrze potem zalałem nowym paliwem i podłaczyłem znowu wąż z powietrzem żeby usunął powietrze z rurki od baku spuszczenie 20 litrów zajęło mi około 15 min ale ja miałem dostęp do sprężąrki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tragedii z ściągnięciem zbiornika w Zafiszonach .

Cztery śruby , dwa wężyki na szybko-złączkach i obejma od wlewu paliwa ( gumowa rura)

Sam ściągałem kiedyś w "A", z montażem zajęło to może z 2 godziny max !

Gawlak ma rację tylko tak ię robi :?:!:?:!:/!:beer:!:beer:!:beer:!:beer:!:beer:!:beer:!:beer:!:beer:!:beer:!:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności