Skocz do zawartości

Komputer pokladowy?!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie do forumowiczow, jesli mam kalibre ktora w standardzie nie posiada i nigdy nie posiadala komputera pokladowego pokazujacego spalanie i jesli taki zamontuje czyli to cos zamiast zegarka i przycisk to bedzie on cos wskazywal?? Chodzi mi o to czy sa potrzebne czujniki w cali bez komp. pokl.

http://allegro.pl/item158971467_opel_vectra_calibra_bc_komputer_pokladowy_kpl_.html

 

Z doswiadczenia wiem ze to nie wypali ale nie zawadzi sie zapytac fachowcow, moze ktos robil taki swap??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to działą na takiej samej zasadzie co mid w pozostałych oplach to jak najbardziej wypali. będzie trzeba pociągnąć parę kabelków ale wypali :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam bardzo serdecznie właścicieli opli,ja mam calibre czerwoną 1994r.Co do twego pytania.Potwierdzam do się bez żadnego problemu.Sam to zrobiłem miesiąc temu.Potrzebny jest impulsator,wyświetlacz BC,przyciski do ręcznego sterowania.Na 90 procent masz w swojej cali impulsator,żółtą kostkę do której podłacza się wyświetlacz może nie być kostki do podłączenia przycisków ale podłączenie ich jest bardzo proste.Wyjmij zegarek i w tej wnęce po prawej stronie schowana jest żółta kostka ja szukałem jej dwa dni tak jest zaizolowana fabrycznie i schowana.Jeżeli interesują cię szczególy pisz na pw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bede w domu to sprawdze to. Za komputer nie chca za duzo na allegro mysle ze 150zl to nie jest zla cena. Bo do Calibry czesci wcale nie sa drogie jak to do opla.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby znależć tę kostkę należy trochę się nagimnastykować ,a co do impulsatora to jest zamontowany w liczniku,aby go zobaczć należy wyjąć licznik.Aby przekonać się czy takowy posiadasz po podłączeniu komputera dożółtej kostki zobaczsz czy podaje ci chwilowe zużycie paliwa i średnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze sie zastanawialem jak to dziala, co daje polaczenie z licznikiem? Czy w calibra jest tak samo jak np: w octavi czy passacie. Gdzie jest ten czujnik ktory odpowiada za pomiar chwilowego spalania BP czy gazu??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość Anonymous

Witam mam Zafirę 2.0DTI od niedawna. Została sprowadzona z Danii i komputer pokładowy pokazuje informacje w tym języku. Czy można to jakoś w prosty sposób przeprogramować chociażby na angielski? A może ktoś potrafi przetłumaczyć co znaczą dane zwrony na wyświetlaczu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość loozack

Czy można to jakoś w prosty sposób przeprogramować chociażby na angielski?

To można zrobić tylko w ASO.

A może ktoś potrafi przetłumaczyć co znaczą dane zwrony na wyświetlaczu.

To może przepisz komunikaty które Cię interesują to łatwiej będzie tłumaczyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam mam Zafirę 2.0DTI od niedawna. Została sprowadzona z Danii i komputer pokładowy pokazuje informacje w tym języku. Czy można to jakoś w prosty sposób przeprogramować chociażby na angielski? A może ktoś potrafi przetłumaczyć co znaczą dane zwrony na wyświetlaczu.

REMLICHT CONTROL

BUITENTEMP.

MOW.UERBR

UERBRUIK

TRAJ.UERBR

SNELHEID

RIJBEREIK

STOP WATCH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności