Skocz do zawartości

Wysokie obroty na jałowym biegu - pomocy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Od kilku dni mam problem z moim kadettem. Otóż bardzo głośno chodzi ( nie mam obrotomierza, al obroty są naprawde wysokie.

Mam wrażenie ze nie odbija linka pedału gazu, ale pewnie się mylę ( cóż jako kobieta nie bardzo się znam na mechanice). Żeby ruszyć z miejsca praktycznie mogę używać tylko sprzęgła, bo pedału gazu nie muszę wciskać. Auto po prostu samo jedzie. To bardzo dziwna sytuacja. Kiedy naciskam pedał gazu, obroty szaleja i jeszcze glosniej chodzi ( jak na sportowym wydechu). Ktoś mi podsunął mysl , ze być może zardzewiała linka od gazu. I nalezy ja potraktowac WD 40. Czy to możliwe?

Wczesniej miałam takie objawy, że kiedy dojeżdżałam do skrzyżowania to na postoju obroty byly wysokie i dopiero po chwili wszystko się uspokajało. Teraz, nie da się jechać. Strasznie wysokie obroty ( jak traktor) no i tak, jak powiedziałam autko samo jedzie. Nawet przy zmianie biegów mam wrażenie ze nie muszę po zwolnieniu sprzęgła naciskać pedału gazu.

Prosze o pomoc, jeżdżę bardzo dużo ( ok 3tys miesięcznie i nie mogę sobie pozwolić na to, żeby kadeta oddać do mechanika na kilka dni.

Nadmieniam ze mam instalacje LPG, kadet 1,6 rocznik 94

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie, nic jeszcze nie było robione. :)

Muszę jeszcze dodać, że samochód mi nie gaśnie na wolnych obrotach ani się nie dławi.

A czytałam ze jeśli to silnik krokowy, to często jest tak, że auto gaśnie . U mnie nie ma takiej sytuacji. Po prostu wyje, ale jak się uspokoi to nie gaśnie.

A ewentualnie, jak sie zapatrujecie na diagnozę, że linka od gazu jest zardzewiała?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałam ze jeśli to silnik krokowy, to często jest tak, że auto gaśnie . U mnie nie ma takiej sytuacji. Po prostu wyje, ale jak się uspokoi to nie gaśnie.

A ewentualnie, jak sie zapatrujecie na diagnozę, że linka od gazu jest zardzewiała?

Aż taki mechanik to ze mnie nie jest :) Silnik krokowy to pierwsze co mi przyszło do głowy.

Najczęściej obroty "falują" kiedy silnik krokowy nie działa prawidłowo. Zaczoł bym od tego bo to żadne koszta, można nawet samemu zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te wysokie obroty są zarówno na LPG jak i na benzynie? Czy kontrolka check engine (taka pomarańczowa) zapala się lub świeci podczas pracy silnika? Linkę można sprawdzić we własnym zakresie,podnieść maskę i zobaczyć czy odbija do końca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czy kontrolka check engine (taka pomarańczowa) zapala się lub świeci podczas pracy silnika? Linkę można sprawdzić we własnym zakresie,podnieść maskę i zobaczyć czy odbija do końca.

Kontrolka Check engine nie swieci się podczas pracy silnika

Linka była dziś sprawdzona i - jak powiedział mechanik- odbija do końca

Silniczek krokowy został równiez przeczyszczony

 

niby jest lepiej z obrotami, ale ciagle głośno chodzi ( sugestia mechanika, ze to tłumik). No ale co ma tłumik do tego ze jak puszczam sprzegło auto samo jedzie ( nadal)

co to moze byc.?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

studzina, nie napisałaś czy jest tak na benz. czy na LPG (to jest bardzo ważne)

no i czy wogłle przy włączeniu zapłonu pali się ta kontrolka z silniczkiem

no i jak zwykle zapraszamy tu

http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=23972&highlight=witam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam witam

 

te objawy sa na LPG , ponieważ... na benzynie od zawsze mialam problem, nie mial mocy, dławił sie itd. W związku z tym nie jeżdze na paliwie w ogóle ( ale zawsze mam beznyne w baku - uprzedzając pytanie czy mam w ogóle benzyne i jezdze na koncówce).

 

No i teraz pojawił sie nastepny problem. Ilu mechaników, tyle diagnoz.

nastepny odwiedzony mechanik powiedział ze to gaźnik ( i ze cos tam podaje przez ssanie)

Mam pytanie , wiecie jaki to koszt - wymiana gaxnika? i czy duzo przy tym pracy?

 

Nastepny problem to... potwierdziła sie diagnoza odnośnie tłumika. W koncu cały poszedł i czeka mnie nastepny koszt. Ale tu jestem troche zdziwiona, poniewaz obliczono mi w sklepie ze koszt tłumika - całego - to ok. 300 zł.

 

Bede wdzięczna za porady w tym zakresie. czy to faktycznie moze byc gaźnik

 

Jak sie okazuje mam 2 niezależne od siebie usterki. :mrgreen:;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

no i tu jest następny problem nie podałaś dokładnie co to za silnik lecz jak napisałaś że silniczek krokowy to na pewno nie masz gaźnika tylko mono wtrysk i należy zobaczyć czy wtrysk nie leje (było o tym na forum )

latem to jeszcze ujdzie jak odpalisz na LPG ale zimą to jest zabicie parownika

należy jechać do gazownika na regulację

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam miałem podobny problem u siebie, najpierw przeczyściłem ten silniczek potem go wymieniłem pochodził trochę czasu i znowu zaczęły obroty falować wiec jeszcze raz go przeczyściłem no i trzeba akumulator odłączyć na jakieś pół godziny żeby błędy zresetować aż w kąńcu brat doszedł i jak jest mechanizm linki prędkościomierza przy skrzyni biegów przychodzą tam kable chodź w nie wszystkich modelach no i wymieniłem ten mechanizm i hula teraz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności