Skocz do zawartości

Czujniki


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.Panowie sprawa jest dla mnie bardzo pilna.Gdzie w Zafirze 2.0 dti 16v z 2004r znajduje sie czujnik ciśnienia atmosferycznego(barometrycznego) chodzi o wyskoczenie błędu P0105 i czujnik temp.powietrza zassysanego(kodu błędu nie pamiętam) Otym drugim wyczytałem że jest gdzieś w jakiejś skrzynce z przekaźnikami,ale bardzo prosze o konkretne wskazanie obu czujników za co z góry bardzo dziękuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Omnibs

Twój powinien być przy akumulatorze po prawej stronie tak w połowie akumulatora pod zaworkiem podciśnienia( bliżej okna)

 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki za odpowiedź.Ale który to ten od ciśnienia atm. czy od temp. Poza tym bardzo bym prosił o dokładniejszy opis chyba że u mnie jest inaczej bo jest tam ten zaworek podciśnienia a zaraz za nim jest jakiś inny a pod nimi nic nie mam. I jeszcze jedno czy ktos juz te czujniki wymieniał i czy po tym ustały kłopoty. W tej chwili jak jade to kontrolka z kluczykiem raz się włącza raz gaśnie czasami to miga jak ta od kierunkowskazów. Oszaleć można. Jeszcze jedno czy może można to jakoś naprawić, wyczyścić czy pozostaje tylko wymiana za dużą kase?Dzięki i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Omnibs

U mnie jest on gdzie indziej a u ciebie będzie to:

 

http://img9.imageshack.us/my.php?image=czujnik.jpg

http://img9.imageshack.us/my.php?image=czujnik.jpg

http://img604.imageshack.us/content.php?page=blogpost&files=img9/8985/czujnik.jpg

 

P.S To ten od ciśnienia, tamten temp to nie wiem gdzie jest. Czyszczenie możesz spróbować ale wątpie czy na wiele to pomoże. Nowy to tak z 250 zł powinien kosztować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki znalazłem -to taka mała czarna kostka.Poruszałem wtyczką i narazie z tym spokój.Może gdzieś na stykach się zasyfiło.Fajnie by było jak by ktoś namierzył ten czujnik od temp. powietrza zassysanego.I jeszcze jedno tak na dobicie wyskoczył mi kolejny błąd P1105 ponoć to cos od elektrozaworów,pytanie który?

Totalna załamka.Czy wybór opla był dobrym wyborem?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Omnibs

Spoko ople są ok a ja jestem z mojego baaardzo zadowolony.

 

Co do kodu P1105 jest on bliźniaczy z błędem P0105( nawet podobna procedura kontroli) więc sądzę iż to twoje ruszanie wtyczką nie pomogło do końca. Zdemontuj czujnik i spróbuj przeczyścić lub przedmuchać może pomoże na jakiś czas. Generalnie pewnie czeka Cię wymiana.

Ja ostatnio wymieniałem u siebie ten czujnik za 220 zł ( ale mam inny typ)

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Poruszałem wtyczką i narazie z tym spokój.

 

Mialem taka sytuacje rok temu, ze od czasu do czasu zapalala mi sie slynna kontrolka z kluczykiem i auto tracilo moc (cos jakby turbina sie nie zalanczala). Kontrolka gasla jeszcze w czasie jazdy bez wylaczania silnika. Zczytalem bledy (numerow juz nie pamietam) ale to bylo cos "zla roznica cisnien pomiedzy powierzem atmosferycznym/dolotowym a doladowujacym". U mnie pomagalo poczatkowo wlasnie ruszanie stykami na czujce ktora jest na kolektorze dolotowym. W koncu przeczyscilem styki w tej czujce (preparat kontakt do czyszczenia stykow) i problem calkowicie zlikwidowalem- od roku spokoj.

 

Acha, ta druga czujka,ktora moze dawac ten blad jest pomiedzy filtrem powietrza a turbina.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam.

 

Dzięki za pocieche :wesoly:

Troche się pogubiłem.Bo chcąc kupić ten czujnik to,który?Ty piszesz ze to ten obok aku,a kol. Bastion że na kolektorze dolotowym.Gdzies na forum wyczytałem że ktoś po wyświetleniu błędu P 1105 wymienił zawór podciśnienia kolektora i przeszło.Mam pytanie czy ten sam bład może byc przypisany różnym czujnikom?

Bastion czy wykręcałeś cały czujnik czy tylko wypiąłeś wtyczke i przeczzyściłes styki?

Ten czujnik pomiędzy filtrem ,a turbo to

nie wiem czy dobrze myśle ale czy chodzi o przepływomierz?

Dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Omnibs

Troszkę mnie zmyliłeś( pisząc o czujniku cisnienia powietrza).

W swoim silniku masz dwa czujniki:

1) Czujnik ciśnienia atmosf.

2) Czujnik ciśnienia doładowani

 

Ten kod 105 i 1105 będzie raczej odpowiedzialny za awarie czujnika doładowania który masz na prawo na rogu kolektora dolotowego.

 

Mnie jak wyświetliło kod 105 to padł ten czujnik doładowania na kolektorze.

Na bank wymieniaj ten na kolektorze.

 

Ten przed turbo to przepływka

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Troche się pogubiłem.

Ten czujnik w ktorym wyczyscilem styki jest tutaj

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=614a4fda1d399b88

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=614a4fda1d399b88

Czyli jezeli sie nie myle jest to czujnik cisnienia powietrza doladowujacego.

 

Z tym czujnikiem powietrza atmosferycznego/dolotowego to chyba mowimy o roznych sprawach, Omnibs pisze o czujniku powietrza atmosferycznego i pewnie ma racje.

 

Ja natomiast pisze o czujniku cisnienia powietrza dolotowego, ktory wg mnie powinien byc w przeplywance ale powiem szczerze ze glowy za to nie daje. Te 3 czujniki(styki) moga dawac blad "zla roznica cisnienia dolotowego/atmosferycznego" i powodowac odlaczenie turbiny oraz zapalenie kontrolki z autem i kluczykiem.

 

Temat badalem ponad rok temu i moze juz cos myle.

Tak czy inaczej, na Twoim miejscu, zamin zaczniesz inwestowac w nowe czesci sprawdz 3 styki na czujkach o ktorych piszemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności