Skocz do zawartości

ile wam pali zafira 2,2 16V???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Ile wam pali zafira 2,2 na benzynie lub LPG??? Planuje zakup takiego auta, a ponieważ będzie mi służył do codziennych dojazdów do pracy (50 km w jedną stronę głównie w trasie) to chciałbym znać jego realne spalanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam,

 

Ile wam pali zafira 2,2 na benzynie lub LPG??? Planuje zakup takiego auta, a ponieważ będzie mi służył do codziennych dojazdów do pracy (50 km w jedną stronę głównie w trasie) to chciałbym znać jego realne spalanie.

Tylko do dojazdów do pracy? To nie lepiej jakiegoś małego diesla? Mnie do pracy wozi Citroen Saxo 1.5d i latem brał poniżej 4l/100km :). Na ale skoro pytasz o Opla, to pewnie jakaś Corsa, ew. Meriva też się nada :).

 

 

Pozdrawiam,

Ł.O.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam.

Ja też mam 2.216V +Automat na benzynie 10l/100km na gazie 11-12.

Ja zagazowałem Zafirę założyłem instalację STAG-4 , kosztowała 1800zł. Wrażenia są bardzo pozytywne brak jakiejkolwiek wyczuwalnej różnicy w zachowaniu silnika na gazie czy benzynie. Instalacja sprawdziła się, moment przełączenia na gaz niewyczuwalny, faktycznie poza przytknięciem przekaźnika nie słychać nic więcej. Zbiornik na gaz 55 l.jedyne co zmienili w zestawie to dali większy parownik przeznaczony do mocy 180KM tak na wszelki wypadek żeby mocy nie brakowało co im zasugerowałem , nie robili problemu . Zrobiłem już 3 pomiary zużycia gazu i tu miła niespodzianka miasto 11-12l/100km, trasa 9l/100km ( w zależności od humoru)! Trasa 260km w 5 osób spalił 24 litry gazu.Testowałem na prędkość 215km/h i tez nie było problemu cały czas na gazie. Start na benzynie, ale jak tylko silnik złapie 40st.C przełącza na gaz. Uważam że jak na taki silnik i do tego skrzynia automat to spalanie wychodzi mało.Ten silnik daje dużo radochy przy dynamicznej jeździe. niejednemu "tuningowanemu" typowi opada szczęka jak ma ochotę po ścigać się , na światłach tez robi zamieszanie. Wożenie 7 osób na pokładzie plus mały bagaż "no problem".Polecam.

 

PS. Nie wiem na ile to prawda ale znam kilka opinii właścicieli Zafir 2.2 16V Benzyna z manualną skrzynią że mają problemy ze sprzęgłem i skrzynią. Może to duża moc niszczy te mechanizmy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ale lola, ja nie chce mieć dwóch aut... Chcę mieć jedno, a pożądne. Takie które będzie dawało frajde z jazdy, a będę nim dużo jeździł. Wiem że to może nieekonomiczne, ale spalanie na poziomie 10 litrów LPG w trasie jest przeze mnie akceptowalne. A moim zdaniem 1,8 będzie za słabe na takie podróże. O dieslach nie wspominam bo się to nie opłaca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

nieopłaca sie to wsadzanie gazu (używane dieselki już niemają takiej rozpiętości cenowej ale maja większe przebiegi) gdyż przez pewien czas napewno będziesz miał oszczędności, które możesz odłożyć na późniejsze naprawy, które będą wymuszone pracą instalacji gazowej... ja mam OPC no i niestety troszke to cudo pali... przewżnie mieszcze się między 10 a 13 l/100km (benzynki)... ale da sie i więcej ???)) b wcześniej miałem zafirke 2.2 dti i można spalanie wykręcić naprawde niskie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam!!! Musze przyznac, ze silnik do najekonomiczniejszych nie nalezy, ale przy troszke "lzejszej nodze" w trasie mieszcze sie miedzy 7-8 l/100km, a w miescie to w granicach 10-11 l/100km. Niestety jak sie przycisnie to potrafi spalic ponad 20 l/100km.

Pozdrawiam!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość Tamodar

Mam Zafirę 2.2 16V z 2002 roku niestety poniżej 15 L nie chce mi zejść ( zapomniałem dodać ,że automat ) ale mojej kochanej żonie jakoś 13,5-14 gazu pali ( pewnie nie bardzo mnie polubiła ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności