Skocz do zawartości

Ile km zrobiliscie na pełnym baku?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam Corsę 1,5 TD rocznik 99'

 

Przejechałam na 26-30(nie wiem dokładnie) litrach 450km...czyli pali jak smok. Czy jest możliwość, że jest to jedynie problem z miernikiem paliwa? Bo np. stoje pod górkę wskazówka opada, stoje z górki wzrasta.

Bo samochodzik chodzi fajnie, od razu odpala nawet teraz jak są czasem mrozy. Dym jest biały więc...nic nie stuka, żadnych płynów nie ubywa itp.

 

Jeżdzę cały czas po mieście, Kalisz po którym się przemieszcam, według gazet jest jednym z najbardziej zatłoczonych miast w Polsce.

Tankuje na Lukoilu

Prosze o pomoc...jak można poprawić coś w autku by mniej paliło

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Ja zrobiłem 940 km do zapalenia rezerwy. Astra 1,7 DTI, głównie trasa do 110 km/h. Średnia wyszła 4,9. Zawsze tankuję do pełna - do odbicia + lejąc wolniej 2 dodatkowe odbicia (wchodzi około 2 litry więcej niż do pierwszego odbicia)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam!

Mam Corsę 1,5 TD rocznik 99'

 

Przejechałam na 26-30(nie wiem dokładnie) litrach 450km...czyli pali jak smok. Czy jest możliwość, że jest to jedynie problem z miernikiem paliwa? Bo np. stoje pod górkę wskazówka opada, stoje z górki wzrasta.

 

sprawdzasz tankując do odbicia, czy tylko patrzysz na wskazówkę poziomu paliwa? tym drugim nie ma co się sugerować, natomiast przy tankowaniu do pełna pamiętaj że ropa się pieni i często odbija pistolet wcześniej

 

Tankuje na Lukoilu

 

ja bym radził zmienić stację. wg organów kontrolujących stacje benzynowe, stacje tej sieci w całej Polsce miały jedno z gorszych paliw, do tego stopnia, że takie uchybienia nie zdarzały się na żadnej z renomowanych stacji. na paliwie nie oszczędzisz, jak tankujesz taniej to i tak jakoś Cię oszukają. albo kupisz więcej wody albo jakieś trefne paliwo którego spalisz więcej niż tego droższego "dobrego". pamiętajmy że renomowane stacje bardzo rygorystycznie kontrolują pracowników i nie dopuszczają do machlojek :beer:

 

 

edit: ostatnio lukoil się poprawił widać, jeszcze jakiś czas temu na co drugiej ich stacji paliwo nie spełniało jakiejś normy. tu są wyniki kontroli można sobie sprawdzić gdzie na pewno nie tankować w swoim mieście :wesoly:http://www.uokik.gov.pl/pl/jakosc_paliw/wyniki_kontroli_jakosci_paliw/kontrola_stacji_paliw/ oczywiście pamiętajmy że nie wszystkie stacje zostały skontrolowane :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć

 

Zima codzienny dojazdy droga szybkiego ruchu spokojnie bez mocnego wciskania prędkość od w trasie 80 - 90 km/h chwilami (wyprzedzanie) ponad sto i miasto średnie spalanie 4,2 - 4,5 L /100km (temperatura -3 -6 C )

 

na baku można przejechac 910 km - 880 km (do zapalenia się rezerwy) , w temperaturze od - 14 C ~ - 17 C zaczyna palić już więcej od 4,7 ....... ten sam styl jazdy.

 

Pozdro :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

To ja też dołożę troszkę od siebie.

 

Corsina 2002r. 1.7 DTI 75KM.

 

Standardowa trasa codzienna - 100km. 50km rano, mały ruch (godzina 6:00), ale cały Wrocław na przestrzał przejeżdżam (od Psiego Pola do Autostrady na Bielanach) + trasy poza miastem. Zajmuje to mniej więcej godzinkę. Powrót, no niestety, w godzinach 16 - 17.... Także korki wrocławskie moje ;) .... zajmuje to mniej więcej 1,5 godziny.

 

Tankuję wyłącznie na stacji BP... jakoś nie mogę się przemóc by tankować na innych stacjach. Nasłuchałem się o kosztach regeneracji pompy więc wolę dmuchać na zimne ;) Ale każdy ma swoje preferencje co do stacji...

 

A teraz wyniki.

 

Na zwykłym ON - wychodzi ok. 4.7 - 4.8l / 100km

Raz na jakiś czas pokusi mnie na BP Ultimate - ok 4.6l / 100km

 

Należę jednak do raczej spokojnych kierowców... wskazówka obrtomierza nie za często przekracza 3000obr/min (no chyba że już 5-tka jest wbita ;) )

 

Rekord - 910km... gdy tankowałem zacząłem się zastanawiać czy rezerwa starcza na 100km czy 50km :) Teraz raczej nie ryzykuję i tankuję gdy mam ok 850km na liczniku 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

witam i sie dopne do tematu.530km na 23litrach wlanych od zapalenia sie rezerwy do ponownego swiecenia cpn.A przy okazji ile rezerwy jest w tej C?Przewaznie to po5litrow robia czyli te100km sie popwinno ujechac.A podobno lepiej nie wydoic calego baku w dieslu bo trzeba odpowietrzac czy coś?Sie przesiadlam z astry1.6benz i sie ucze dopiero obslugi klekotka.AVE!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i sie dopne do tematu.530km na 23litrach wlanych od zapalenia sie rezerwy do ponownego swiecenia cpn.A przy okazji ile rezerwy jest w tej C?Przewaznie to po5litrow robia czyli te100km sie popwinno ujechac.A podobno lepiej nie wydoic calego baku w dieslu bo trzeba odpowietrzac czy coś?Sie przesiadlam z astry1.6benz i sie ucze dopiero obslugi klekotka.AVE!

Rezerwa to około 5L. Nie można wyjeździć do końca, bo potem nie odpalisz i trzeba będzie odpowietrzać układ. Bak w CC to 45L a rezerwa zapala się po spaleniu około 39/40L.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja moją corsą B 1.5TD zrobiłem 880 km na 40 litrach paliwa. Jazda głównie w cyklu mieszanym w lecie. :) Spalanie wyszło więc ok. 4,5l/100 km.

 

(Mierzone od zapalenia się rezerwy- wlane 40 litrów ON, koniec "badania" po ponownym zapaleniu się kontrolki rezerwy. http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności