Skocz do zawartości

przybywa oleju zafira 2.0 DTI


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

W zafirze 2.0 DTI zaczęło mi przybywać oleju i nie jest to płyn chłodniczy, podejrzewam rope, czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być?

nie dymi, nie traci mocy i odpala bez problemu:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może paliwo Ci się przedostaje po gładziach cylindrów do

miski olejowej przez zapieczone pierścienie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie dystanse pokonujesz? jaki udzial ma miasto i niedogrzany silnik?

czytalem na forum post opisujacy rozrzedzanie oleju przez diesla w takich przypadkach, poszukaj o przybywaniu oleju

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W czasie jazdy następuje samoczynne oczyszczanie filtra cząstek stałych poprzez podanie do spalania dodatkowej porcji paliwa, aby następowało to efektywnie w temp. 500C. Jego nadmiar dostaje się do oleju silnikowego i nie stanowi to zagrożenia podobno do ok. 3litrów (serio!) Poczytaj na forum Mazdy(Mazda ma na bagnecie kontroli oleju znaczek "X" od , którego trzeba wymieniać olej) , tam jest to dokładnie wyjaśnione. Każde przerwanie tego procesu powoduje kolejny dodatkowy wtrysk (paliwo to paruje i idzie na kolektor, a tzw."rozbiegnięcie silnika", to rzadka sprawa! Uwaga na wypalanie!, nie przerywać (objawy:smród palonej gumy, znaczny ok.2x wzrost zużycia paliwa na komputerku pokładowym). Jazda miejska powoduje częste wypalanie np. co ok 600km, a trasa co 1500km i jest to wtedy praktycznie nie zauważalne. Serwis często wgrywa nowy soft, który ogranicza wyświetlanie błędów :brawo: ( podobno zwiększa widełki błędów) ale nie zawsze to rozwiązuje problemy z tym wypalaniem.

Zawsze przed wjazdem do garażu sprawdzam chwilowe zużycie, czy aby nie przerwę wypalania! Olewanie tego ...powoduje kłopoty z EGR i zapychanie DPF-u.(spadek mocy) Warto to wiedzieć jeśli jeszcze:.............. "nie dymi, nie traci mocy i odpala bez problemu:(".... :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imalas, nie chce sie wymadrzac ale chyba troche namieszales,

dostawanie sie paliwa do oleju to w przypadku gdy silnik jest niedogrzany a wtedy nie ma mowy o dopalaniu DPFu, poza tym kolega jezdzi 2.0 DTI - nie wiem czy w tych autach byl montowany DPF...

dopalanie DPFu powoduje chwilowe zwiekszenie spalania i tyle, paliwo jest wtrskiwane "bezposrednio" do wydechu zeby moc wypalic sie w filtrze

silniki mazdy i forda to te same i jakos na forum forda nie ma ani slowa o podnoszeniu sie poziomu oleju z DPFem a nawet powiazania DPFU z podnoszacym sie poziomem oleju

przerywanie wypalania tez nie ma nic wspolnego z EGRem - zabrudzenie EGRu jest zwiazane z jakoscia paliwa.

jakbys mogl rzucic linkiem do postu na FMazdy bylbym wdzieczny

co do dopalania to moge sie jedynie domyslac ze sa 3 rodzaje - nawet serwisy nie sa tego pewne -

dopalanie zwykle bez zadnej informacji (nie swieci sie sprezynka) bez info w ksiazce obslugi, jednorazowe przerwanie nie powinno sprawic problemu, ale wielokrotne - to juz inna historia o ktorej dobrze wiedza uzytkownicy Volvo :brawo:

dopalanie "gruntowne" - swieci sie sprezynka NIE WOLNO wtedy przerywac procesu

dopalanie w serwisie -no comment :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Faktycznie zgapiłem się co do silnika, ale Kolega Szanowny, to też zbytnio nie wysilił się ripostując moje słowa i nie sprawdził, czy jest tam DPF, czy nie?

Kolejna sprawa, to w sprawie linku (nie zapisałem go sobie) proponuję zwrócić się do Google, podpowiem jedynie, że wystarczy wpisać "dpf mazda forum" to chyba nie jest skomplikowane (osobiście sprawdziłem)? Na inne postawione wątpliwości nie mam tyle czasu (ochoty), aby ustosunkować się, ponieważ proces dopalania nie jest taki prosty jak kolega przedstawił, żeby on następował myszą być odpowiednie warunki cieplne i to program sterujący wypalaniem powoduje zwiększenie dawek paliwa, aby wytworzyć wysoką temperaturę. Oczywiście warto usystematyzować wiedzę czytając artykuły sygnowane przez producentów np. Mazdę, niż powtarzanie obiegowych opinii z "edukacji forumowej"

z pozdrowieniami!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Kolega Szanowny, to też zbytnio nie wysilił się ripostując moje słowa i nie sprawdził, czy jest tam DPF, czy nie?

Szanowny Kolega sie czepia :wesoly:

napisalem "nie wiem czy w tych autach byl montowany DPF" a to oznacza ze nie widzialem, nie spotkalem tego silnika z DPFem, ale z tego nie moge wnioskowac ze takich silnikow wogole nie bylo...

 

 

Na inne postawione wątpliwości nie mam tyle czasu (ochoty), aby ustosunkować się, ponieważ proces dopalania nie jest taki prosty jak kolega przedstawił, żeby on następował myszą być odpowiednie warunki cieplne i to program sterujący wypalaniem powoduje zwiększenie dawek paliwa, aby wytworzyć wysoką temperaturę

dlatego uzylem skrot slowny w postaci zdania :paliwo jest wtryskiwane "bezposrednio" do wydechu zeby moc wypalic sie w filtrze" z naciskiem na wyraz besposrednio w cudzyslowie oraz zdanie wczesniej "gdy silnik jest niedogrzany a wtedy nie ma mowy o dopalaniu DPFu"

ale nie bede sie klocil... :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ropa może się dostawać z wtryskiwacza bo jest on dzielony(poprostu skręcony w połowie) i jest w kąpieli olejowej (niestety te diesle opla są nie udaną konstrukcją kolesia co to wymyślił za jaja by trzeba powiesić ) .

Trzeba wtedy wymienic uszczelnienia wtryskiwaczy (znajduja się w połowie wtryskiwacza ) i oczywiście olej w silniku , nie radzę tak jeździć bo może to spowodować zatarcie silnika (o ile to jest ropa ) i coś mnie sie wydaje że olej może się dostawać do ropy (jak te uszczelnienia zwane trawersami przepuszczają to częściej sie tak dzieje ) i wtedy za niedługo pompa do roboty . Także sprawdzić trzeba też filtr paliwa czy nie jest czarny jak jest to trzeba płukanko baku zrobić .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności