Skocz do zawartości

odpalanie diesela w zimie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Dziś rano, jak zwykle zaparkowałem autko (1,7 cdti) na parkingu na powietrzu. Po upływie

ok. 9 godzin wsiadłem i nie mogłem ruszyć z miejsca - autko odpalało na na b. małą chwilę i gasło. Udało się je odpalić dopiero za 3 razem. Po odpaleniu wolne obroty lekko pływały.

Jeszcze nie użytkowałem diesla w zimie...Czy w dieslach to normalne?:mrgreen:?? Co zrobić żeby tak się nie zdarzało (co sprawdzić???)8) Przecież jeszcze nie nadeszły wielkie mrozy a tu taki problem....

Wielkie dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi to raczej na zapowietrzony układ paliwowy albo problem ze sterowaniem elektronicznie zapłonu(pisałem już nie raz o tym coś w rodzaju ssania u dizla)lub co bliskoznaczne sterownik od wstępnego grzania świec może pracować nieprawidłowo Albo też widze uszkodzenie elektronicznie sterowanego wtrysku lub sterowanie pompą paliwa.....te 2 ostatnie opcje niestety są najdroższe.No a co do zapowietrzenia układu paliwowego to przypomnij sobie kiedy wymieniałeś filtr paliwa itp....Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr paliwa wymieniłem całkiem niedawno - pazdziernik. Ale czy temperatura może mieć na to wpływ??? Rano jak odpalam w garażu nie ma żadnych problemów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm myślę jeszcze o świeczkach ale raczej odpadają........a co do temperatury może mieć wpływ..ale może pada Ci zawór zwrotny przy pompie i się układ zapowietrza.Proponuje Ci odkręcić filtr paliwa i zalać go ropą przed odpaleniem.Jak odpali to wina zapowietrzonego układu paliwowego....tylko ze ty masz kurde CDTI(comonn rail).....to nie wiem czy tak można robić :?: ale w DI i DTI na pewno

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przyczyną całego zamieszania nie jest po prostu paliwo. Ciepła zima uśpiła wiele stacji, które nie zadbały o zimowe paliwko. Wczoraj wlałem statoila oraz dodatek usuwający wilgoć z układu. Od razu duzo lepsza praca silnika. Wymienię jeszcze filtr paliwa. o wynikach poinformuję.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie mam diesla, ale sporo znajomych ma i też narzekają, że paliwko słabe tej zimy jest. Poza tym zawsze może skroplić się trochę wody w baku i przytkać układ jak zacznie się krystalizować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Anonymous

Ja natomiast mam podobny problem ale mi auto w ogóle nie odpala ;) Co za tym stoi ? jeżeli biorę go żeby ktoś mnie pociągnął to nie przejedzie nawet metra i mi odpala :P usłyszałam że przyczyną może być własnie pompa co do filtrów nie jestem pewna ale sprawdzę jak radzicie. Jeżeli ktoś miał podobny problem w Vectrze 2.0 DTI to proszęo radę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Właśnie jeszcze nie wymieniałam B) A przy okazji chciałam się zapytać jaki to będzie koszt :P:|:)

I jeszcze się zapomniałam zalogować na domiar złego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności