Skocz do zawartości

regulacja cięgna zamka centralnego


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Mam dośc dziwny problem.

Jakiś czas temu miałem problem z zamknięciem dzrzwi od kierowcy-tzn blokada mi nie działała i drzwi miałem cały czas otwarte. Dodatkowo nie podłączony był siłownik zamka centralnego i przekręcony był zamek zewnętrzny(urwany bębenek zamka). Ostatnio rozkręciłem całe drzwi i zauwazyłem, że nie podłączony jest siłownik zamka centralnego. Po złożeniu drzwi wszystko działało ok, naprawiła się także blokada(ciegno pracowało jak powinno). Niestety ostatnio ponownie mam problem z cięgnem tzn nie potrafię recznie ani poprzez centralny zamek zwolnić blokady, a że podłączyłem siłownik zamka centralnego do dostje on sygnał że blokada jest wciąz "on" więc pozostałe dzrzwi także pozostają zamknięte. Jedynym sposobem dostania się do środka jest sekunda w której po otwarciu poprzez pilota drzwi pozostają otwarte, potem znowu wszystkie się blokują (mogę wejść tylko od strony pasażera).

 

Może ktoś wie jak wyrególować cięgno od blokady. Wiem że główna śruba podtrzymująca cały mechanizm drzwi (szyby, stelarz) jest oryginalnie obrysowana białym kolorem, ale u mnie jest przesunięte względem tego punktu o około 0,5cm. Nie wiem gdzie może być problem z ciągłym blokowaniem zamka, poniewaz są trzy drogi do zamka poprzez ciegno.

jeden od ręcznego dzyndzla blokady wewnątrz auta przy dźwigni otwierającej drzwi od środka; drugi od klamki, trzeci od siłownika zamka centralnego.

Czy może to być problem z siłownikiem zamka centralneg? skoro ktoś wcześniej go odłączył.

Proszę o podpowiedzi

pozdrawiam wszystkich Sintrarzy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak dobrze pamiętam to przy bębenku zamka drzwi są dwa przełączniki stykowe i czy one Ci tego nierobią. Ja ich kiedyś przez pomyłke niepodłączyłem i miałem bardzo podobne objawy jak nie identycze. Albo tam masz niekontakt na wtyku lub same przełączniki wariują.

Dwa poglądowe zdjęcia może coś pomogą.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Okazało się jednak, że chodzi chyba o dokładną regulacje całego mechanizmu wewnątrz drzwi. Wystarczyło, że poluzowałem trzy gwiazdkowe śrubki przy zamku(krawędź drzwi) by wszystko zadziałało ok. Dlatego więc sądzę że główna śruba regulująca powinna być w miejscu zaznaczonym serwisowo. U mnie przy ostatnim słożeniu było przesuniecie o około 0,5 cm dlatego też sądzę, że cięgno mogło byc zbyt mocno naciągniete

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności