Skocz do zawartości

Dziwne drżenie przy ruszaniu...


Gość trucha0

Rekomendowane odpowiedzi

Gość trucha0

Jako ze jestem nowy moge cos zle napisac prosze mnie nie zjezdzac tylko grzecznie poinformowac a dostosuje sie do tego,witam wszystkich i prosze o sugestie i porade:

problem wyglada tak iz zakupilem 2 miesiace temu Zafirke (do tej pory ujezdzalem japońskie samochodziki ale ceny czesci sa do nich zabojcze zwłaszcza Mazda...),2004r.2,0 Y20DTH,jakies 2 tygodnie temu zauwazylem dziwne drżenie "czegoś" czego nie moge zlokalizowac wyglada to jak by gdzies byla luźna blacha,osłona i podczas ruszania bez gazu na pierwszym biegu i na wstecznym drży i mnie denerwuje,gdy dodam wiecej gazu tak na 1200obr/min podczas ruszania nie ma problemu,na wyzszych biegach tez zadnych objawow,przy jezdzie po dzirach tez nic nie drży,przejrzalem dosłownie chyba wszystko co moze byc metalowe i moze byc luzne,zdjąlem osłony,zdjalem zderzak przedni,filtr powietrza z cala puszką,wyjalem poduszki posprawdzalem wszystkie dobre,pomocowalem na scisk zaczepy chlodnicy bo troche drzaly na plastikach,zdjalem mise olejowa,podokrecalem sruby od sanek od zawieszenia wszystkie byly docisniete,wybierak na skrzyni dosyc scisly nie drzy,kierowniczka od turbiny czy westgage jakos tak to sie nazywa scisly i nie drzy,filtr paliwa scisly,tlumiki cale,nie dotyka nigdzie gumy cale,plecionka rowniez,przeguby jak na moje oko wszystkie z minimalnym i jednakowym luzem,gumy cale,ta przeciwwaga na polosi prawej sztywna,łozysko oporowe nie szumi,nie wyje,biegi wchodzą normalnie wszystkie,olej w skrzyni jest,wyciekow nie ma,sprzegło raczej jest bo sie nie slizga,nie szarpie nic pedal nie drzy,przy gaszeniu i odpalaniu nie dzwoni dwumasa,a dzwiek tego drzenia pochodzi z okolic nie okreslonych bo slychac go i ze skrzyni i z przegubów wewnetrznych moze i ze sprzegła gdzies z okolic przednich i tylnych silnika poprostu niesie tylko co.....dziwne ze tylko przy ruszaniu na jalowych obrotach bo po dodaniu delikatnie gazu problem znika....ma ktos moze jakies pomysly co jeszcze mozna sprawdzic chetnie bede czekal na spostrzezenia...pozdrawiam i czekam na sugestie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EsoXose

ja mam problem z drżeniem przy gaszeniu i uruchamianiu silnika, wymieniłem poduszki z przodu od skrzynie a pozostałe sprawdzałem i wyglądają OK nie wiem gdzie tkwi przyczyna...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość trucha0

kolego sprawdz ta liste wypisana u mnie a moze akurat cos z tego bedzie luzne nic tylko kilka godzin w kanale i moze pomoze jak znajdziesz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość trucha0

łańcuch raczej nie bo by drżał caly czas schodząc na wolne obroty itp.i zlokalizowany bylby od strony filtra a tu centralnie gdzies na srodku....chyba bede musial sie przyzwyczaic i jezdzic bo nie bede rozbieral skrzyni i sprzegla,jak wyjdzie to bedzie wiadomo...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

ja mam problem z drżeniem przy gaszeniu i uruchamianiu silnika, wymieniłem poduszki z przodu od skrzynie a pozostałe sprawdzałem i wyglądają OK nie wiem gdzie tkwi przyczyna...

Mam ten sam problem. Mój mechanik powiedział, że to kolo dwumasowe kończy swój żywot.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

toś mnie pocieszył... a szczegóły tego jak nawala możecie napisać?

Poczytaj ten artykuł o kole dwumasowym to może trochę Ci się pojaśni-link poniżej:

http://www.auto-swiat.pl/wydania,Kolo-dwumasowe-Dwie-masy-to-kupa-kasy-,14995,1.html

Możesz rzucić też okiem na filmik:

http://www.motofocus.pl/technika,1576,kola-dwumasowe-zobacz-film.html

 

W każdym bądź razie moj mechanik powiedział, że zdarza się to rzadko ale się zdarza. Wszystko zależy od stylu jazdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chyba wiem skad problem który opisywałem tu razem z Przemkiem -szarpanie pow. 2500 http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=30942 oraz nierówna praca silnika z rana oraz szarpnięcie do przodu przy wbiciu 1 a potem 2 jak sie rozgrzeje wszystko jest ok błędów na kompie nie mam . 3 000 tys nie moje....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Koledzy ale sprawdźcie sobie czy macie dwumasówkę.Kiedyś miałem astrę 2,0DTI z 2001 roku i robiłem sprzęgło,które było zwykłe,a co za tym idzie- dwumasy nie było tylko zwykłe koło zamachowe.pozdro. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności