Skocz do zawartości

Nowe opony hałasują


Gość czarny88

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czarny88

Nie wiem czy to wina opon czy czegoś innego więc proszę o radę. A więc kupiłem nowe opony Dębica Passio2 165/65 R14; jak się później okazało (pierwszy raz w życiu coś takiego widziałem:), że stare opony identycznych wymiarów zdjęte z felg były "nadymane" (nominalnie felga była na 175) więc to samo trzeba było zrobić z tymi. Po założeniu wszystko ok ale kiedy samochód się rozpędza tak między 60 a 80km, dalej już nie; to daje się słyszeć wycie (1.0 samo w sobie hałasuje więc coś musi być nie tak:); nie wiem czy to od opon czy czego innego. Identycznie jest jak rozpędze się do więcej niż 100km/h i zrzucam na luz i dotaczam się (wyć przestaje dopiero przy prędkości ok 50 km). W czym jest problem??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

rozumiem, ze nowe opony hałasują?? bo jakos nie moge dojsc co chciales napisac,

ale generalnie te prędkości co podałeś i ci hałasuje wtedy to moze wskazywac na wyzabkowanie opon

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta debica chyba tak ma

 

Ja swoja droga mam teraz jakie uzywane pirelli ale je slychac tak okolo 80-100

 

Niestety Corsa jest slabo wyciszona takze slychac to wszystko i nie ma sie co dziwic ale o co chodzi z tym napompowaniem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarny88

ale o co chodzi z tym napompowaniem ?

Jak kupiłem auto to na felgę aluminiową miałem nałożone opony 165/65 R14. No i do głowy mi nie przyszło, że poprzedni właściciel na tą felgę na którą nominalnie powinny być założone opony 175/65 R14 założył o rozmiar mniejsze, dlatego kupiłem 165/65 :( Dopiero jak facet w wulkanizacji zdjął te opony to się właśnie okazało że założenie tych Dębic nie będzie takie proste i trzeba je będzie "nadymać" żeby weszły na tą felgę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mefistofeles

Rozmiar mniejszcze ? ale profil opony czy szerokość ? no bo chyba nie było r13 bo to chyba nie możliwe :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi
Mefistofeles,

ale profil opony czy szerokość ?

napisal ci wyraznie ze wezsze -- czarny88,

miałem nałożone opony 165/65 R14

nominalnie powinny być założone opony 175/65 R14

wiec za waskie, to moze byc przyczyna tego halasu :( sam sie zastanawiam nad tym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mefistofeles

ok. nie doczytałem tego :( co do głośnośći wewnątrz samochodu ( nie spowodowanej twoim problemem) proponuje wygłuszyć od strony bagażnika nadkola. EFEKT BOSKI!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi

wygłuszyć od strony bagażnika nadkola

od srodka normalnie sciagnac plastiki i wygluszyc mata http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/question.gif jak dla mnie t w corsie jest dosc cicho do 100km/h moze jestem troche gluchy nie wiem :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mefistofeles

wygłuszyć od strony bagażnika nadkola

od srodka normalnie sciagnac plastiki i wygluszyc mata http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/question.gif jak dla mnie t w corsie jest dosc cicho do 100km/h moze jestem troche gluchy nie wiem :(

U mnie dopiero przy prędkości powyżej 150km/h jest taki szum jak w nie wygłuszonej corsie przy 100km/h :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności