Skocz do zawartości

Komputer w Astrze III - co można z niego wycisnąć?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.

Wybieram się do ASO w celu sprawdzenia samochodu przed kupnem - ASTRA III - Czytałem różne opinie i informacje, ale na forum nie znalazłem jednoznacznych informacji. Możliwe że za płytko szukałem, więc jeśli coś takiego jest jednak to poproszę jedynie o linka.

 

Więc pytam:

 

Co można sprawdzić podłączając samochodzik pod tzw. "komputer"? Oczywiście poza numerami ewentualnych błędów. Jakie informacje o stanie auta lub jego historii da się wydłubać? Pytam się, bo nie chciałbym aby mi wcisneli pierwsze lepsze informacje na odczepnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co można sprawdzić podłączając samochodzik pod tzw. "komputer"? Oczywiście poza numerami ewentualnych błędów. Jakie informacje o stanie auta lub jego historii da się wydłubać? Pytam się,

historii nie wydłubiesz,a nr błędu sam odczytasz wciskając gaz do dechy i hamulec,a potem włączajac zapłon-na przebiegu km pojawia się błędy ,o ile są

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki. Zawsze się czegoś człowiek uczy. ;/

 

Co do pozostałych informacji to pozerkałem sobie wczoraj nad ramieniem mechanika grzebiącego w Tech2 :drunk: I trzeba przyznać, że troche mnie oświecił. A myślałem że będzie "tajemnica służbowa" i takie tam. A tu zaskoczenie miłe. Nic to. Dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

historii nie wydłubiesz,a nr błędu sam odczytasz wciskając gaz do dechy i hamulec,a potem włączajac zapłon-na przebiegu km pojawia się błędy ,o ile są

Zibi czy w mojej Astrze H z półautomatyczną skrzynią easytronic ten patent też będzie działał?

Pytam bo nie chce mi się biec na parking aby sprawdzić ???

A jeśli komputer nie ma zapisanych błędów to czy też jest to jakoś sygnalizowane?

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibi czy w mojej Astrze H z półautomatyczną skrzynią easytronic ten patent też będzie działał?

powinien,bo co ma skrzynia do tego

jeśli komputer nie ma zapisanych błędów to czy też jest to jakoś sygnalizowane?

po wcisnięciu gazu i hamulca i włączeniu zapłonu nie będzie czegoś w stylu ECN+jakiś nr błędu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć

Można TECHem odczytać przebieg z modułu ECU silnika i porównac z tym co jest na liczniku .

Oba przebiegi powinny byc przyblizone - ale nie takie same .(róznica najczęściej to kilkaset km przy przebiegu ok. 60 000km ).

To chyba dosyc wazne.

Dot. Astry H , Zafiry B i chyba nowszych Vectr C .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności