Skocz do zawartości

telepotanie kierownica przy 100km/h -


Rekomendowane odpowiedzi

Gość darkside13

Witam dzis bylem po nowe lampy do Corsy ;/ jechałem nasza ala Szczeinska autostrada , autostrada to wielkie plyty betonowe i odcinki asfaltowe. Na odcinkach asfaltowych przy jezdzie 100-120km/h zaczyna telepotac kierownica takie szarpanie nie tragiczne ale jest czuc drgania na rekach co jest widoczne, na odcinakach plyt betonowych to sie nie odczówało bo droga nie równa wiec kierownica płynnie sie trzymała , co moze byc spowodowane tym ze tak drga kierownica ???mam alufelgi , ostanio wymienialem opony sprawdzali wywarzali itp to co powinno byc profesionalnie zrobione :drunk: na co zwrócic uwagę ?? moze ktos rozwiazywal taki problem ??:drunk: Corsa B 95 rok :wink: 1.2 :drunk: Pozdrawiam PS: nie posiadam wspomagania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi

ja tak mialem jak zle wywazyli mi opony, pojechalem do innych i problem zniknal, a ci co zle wywazyli tlumaczyli sie, ze felgi sa krzywe i sie nie da, co sie okazalo bzdura, moim zdnaiem podjedz do lepszych fachowcow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

co do telepania zobacz w alumkach pierscienie centrujace czy nie sa za duze? jak sa to ma luzy i zaczyna drgać przy 100 km.

 

Ja tak miałem ( byłem u 2 mechaników wyważać koła i nici, pokierowali mnie żeby te pierscienie sprawdzic. ) i okazało sie że były troszke zaduze. Po wymianie wszystko ustało.

 

O to te pierścienie:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=624545868

 

To są przykładowe - jak pojedziesz do mechanika do dobieże Ci rozmiar do alumfelgi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi
Drwal85, on u siebie w alumach nie musi miec tych pierscieni jezeli otwor w feldze idealnie wchodzi, a co do drgania to opony moga miec bicie, tzn. ma ktoras nawet niewielkiego guza i bedzie bicie juz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja tylko podsunołem pomysł :roll: teraz tylko on sam bedzie wiedział czy ma odpowiednie otwory i nie ma pierścieni, czy je ma i ma je zamale http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif a jak będzie miał guza no to już wiekszy problem i większy wydatek http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darkside13

Ja tylko podsunołem pomysł :drunk: teraz tylko on sam bedzie wiedział czy ma odpowiednie otwory i nie ma pierścieni, czy je ma i ma je zamale :drunk: a jak będzie miał guza no to już wiekszy problem i większy wydatek :drunk: Pozdro

hehehe dobrze trafiles ??? corse mam jakies 2 miesiace :beer: a byla juz na alu :drunk: napisales o tych pierscieniach :drunk: no i podskoczylem zdjalem kolo patrze a ich nie ma xD a otwory na alu idealnie nie pasuja :drunk: uuuu bede musial zakupic i zobaczyc czy bedzie dobrze :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności