Skocz do zawartości

ile powinna palić zafira 1.6 i co ma na to wpływ???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

ile powinna palić zafira 1.6 benzyna i co ma na to wpływ bo mam wrażenie że mi pali za dużo. podjcie co ma wpływ na spalanie i jak to można sprawdzic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma wplyw ??

ciezka noga kierowcy

warunki zewnetrzne no duzy ruch w miescie korki itp

male cisnienie w kolach

 

nie wiem ile Ci pali bo nawet nie napisales

ale nie licz na mniej jak 10 po miescie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

witam ! a mnie zafirka zaczela chyba palic jakby troszke wiecej tzn. na wyswietlaczu jak wrzucalem na luz z gorki np.to spalanie pokazywalo np 0,2 l/100 km a od jakiegos czasu 4 a nawet 6 litrow i to na luzie !! slyszalem ze trzeba restartowac kompa ale czy to prawda ? /dawno swieczek nie wymienialem moze to tez ma wplyw /ale tak nagle ??/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jurek1771, na luzie sie nie jezdzi

bylo o tym kilka tematow na forum

i nie patrz na kompa kiedy pokazuje spalanie chwilowe w litrach na godzine

chyba wiesz jak sie samemu liczy spalanie :wesoly:

i tego sie trzymaj

a nie wskazan komputera

 

a co do swieczek

to reszte tez tak zmieniasz ?? olej filtry ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

W Zafirze 1.6 16V duże znaczenie w spalaniu ma czysty układ chłodzenia. Do obudowy termostatu podłączony jest wąski gumowy wężyk, w którym rozgrzany płyn chłodzący obiega "gaźnik" i podgrzewa mieszankę, a następnie trafia do zbiorniczka wyrównawczego.

Często zdarza się, że wąskie kolanko na obudowie termostatu (śr. ok.2mm), do którego podłączony jest ww wężyk jest zapchane brudem z układu chłodzenia. Zdarza się również, że po dłuższym użytkowaniu auta zapchany jest nawet wężyk i połączenie obiegu pod "gaźnikiem" i wężyk zwrotny do zbiorniczka wyrównawczego.

To zabrudzenie nie ma żadnego wpływu na pracę silnika. Ma natomiast ogromny wpływ na spalanie Zafirki. Czasem może także wyrzucać błąd 163 na kompie.

W mojej własnej, tuż po kupnie odkryłem potężne ilości kawałków rdzy właśnie w kolanku na obudowie termostatu i w opisanych wężykach.

Po wyczyszczeniu tego układu, spalanie mojej Zafirki spadło z 9-9.5 do 6.5-7 lirów w mieście.

 

Jak szybko sprawdzić czy układ ten jest zapchany:

- przy nagrzanym silniku dotknąć wąski gumowy wężyk wpadający do zb.wyrównawczego od strony silnika (nie ten prowadzący do chłodnicy) i sprawdzić czy jest gorący. Jeśli jest zimny lub jedynie letni - sprawa jest prosta - układ jest zapchany.

 

Moim zdaniem nie ma sensu kupować nowej obudowy termostatu z opisanum "kolankiem". Czyści się je szybko i prosto twardym długim drutem i sprężarką - oczywiście po zdemontowaniu tejże obudowy. Węże gumowe należy jedynie przedmuchać lub podłączyć do bieżącej wody. Złączkę wężyków pod "gaźnikiem" także czyścimy drucikiem i przedmuchujemy.

 

To tyle. Mam nadzieję, że komuś moje spostrzeżenie się przyda. Miłej zabawy i sukcesów! Pozdrowienia dla forumowiczów i posiadaczy Zafirek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności