Skocz do zawartości

gasnący silnik


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam mam sintrę 2.2 benzyna +gaz . czasami podczas jazdy gaśnie mi silnik .co może być przyczyną .pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Najprościej to otwórz maske i posprawdzaj przewody , podociskaj wtyki np w silniku krokowym, do cewki zapłonowej .

Jak wszystko wygląda OK to pojedz na komputer i zczytaj usterki.

W twoim przypadku usterek może być cała gama , np przerwa zasilania do cewki.

Nieda się dla takiej usterki podać jednoznacznej diagnozy. Poobserwuj dokładnie kiedy to się dzieje , może wtedy wnioski będą bardziej precyzyjne.

Pozdr.

PS niepodałeś czy objaw występuje i na gazie i na benzynie !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam. Jestem posiadaczem Sintry 2.216v.Moj problem rowniez dotyczy gasnacego silnika. A mianowicie podczas jazdy, gdy wciskam sprzeglo gwaltownie spadaja obroty i silnik gasnie. Przy tym silnik zaczyna nierowno pracowac. Podlaczalem autko pod kompa w dwoch roznych warsztatach i nic, zadnej usterki nie wykazalo. Wymienilem filtry paliwa i powietrza, swiece, rozrzad. Niestety to nie pomoglo. Dopiero diagnostyka w serwisie Opla wykazala blad 16 czyli "obwod sygnalu spalania stukowego"oraz blad 135 czyli "za niskie napiecie lampki kontrolnej"(zapewne jej brak ). Troche poczytalem na temat spalania stukowego i zdaje sobie sprawe ze to nie jest taka sobie zwykla usterka. Poradzono mi zebym zalal autko lepszym paliwem no i zalalem 98 ale bez zadnej poprawy. Pomozcie, doradzcie co zrobic aby pozbyc sie problemu.

Zaznaczam ze nie znam sie za bardzo na sprawach technicznych i ewentualna odpowiedz prosze w stylu "dla zielonych" :wink:

Pozdrawiam.

 

poprawiłem"regulamin 3,1"/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość Anonymous

witam,

w ciągu miesiąca zdarzyło mi się to dwa razy i raz rok temu. Objawy takie:

po normalnym odpaleniu i krótkiej jeździe silnik nagle gaśnie na wolnych obrotach (po ok. 5 minutach jazdy), można go odpalić trzymając nogę na gazie, po puszczeniu gazu, silnik znowu gaśnie... do tej pory pomogło mu mocne przygazowanie do 5tys obrotów - wtedy zaczynał działać normalnie i było ok przez kolejne dni...

pierwszy raz zdarzyło mu się rok temu przy -30'C mrozie, drugi raz (miesiąc temu) przy +10'C i trzeci dzisiaj -10'C

dodatkowo dzisiaj po odpaleniu bardzo zimnego silnika (-10'C), silnik jakby nie włączył ssania tylko pracował na luzie na ok. 700obrotach... później oczywiście zgasł i musiałem rozkręcić go na wysokie obroty...

 

Czy jest ktoś w posiadaniu schematu położenia czujników i zaworów w Sintrze 2.2benzyna?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności