Skocz do zawartości

Jak sprawdzic wtryskiwacz benzyny


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich :) Mam pytanie,czy jest możliwe sprawdzenie samemu wtryskiwaczy za pomocą miernika elektrycznego lub w jakiś inny sposób w vectra b 1.6 16v (czy nie leją)ponieważ mam podejrzenia że właśnie tak jest 'a niewiem jak to sprawdzic-z góry dzięki-POZDRAWIAM ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Niestety to o czym piszesz niesprawdzisz miernikiem,najprościej jest wyciągnąć listwę z wtryskami na zewnątrz i włączyć test wtryskiwaczy przy pomocy testera jednocześnie obserwując tryskające z nich paliwo,jeżeli nieposiadazs testera to przy pomocy rozrusznika obracaj silnikiem i obserwój.Zazwyczaj się zapiekają lub po ich wyłączeniu podciekają,oczywiście to zagadnienie dotyczy części mechanicznych wtryskiwaczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Niestety to o czym piszesz niesprawdzisz miernikiem,najprościej jest wyciągnąć listwę z wtryskami na zewnątrz i włączyć test wtryskiwaczy przy pomocy testera jednocześnie obserwując tryskające z nich paliwo,jeżeli nieposiadazs testera to przy pomocy rozrusznika obracaj silnikiem i obserwój.Zazwyczaj się zapiekają lub po ich wyłączeniu podciekają,oczywiście to zagadnienie dotyczy części mechanicznych w tryskiwaczy.

Dzięki za podpowiedż :) w tygodniu sprawdzę jeśli będą lały to zmienię całą listwe z wtryskami ,mam podejżenia że puszczają paliwo po dłuższym postoju ,zawsze rano przy pierwszym odpaleniu ,z tłumika wydostaje się mocny dym o zapachu nie spalonej benzyny po kilkunastu sekundach znika no ale i benzyny pali jak smok /zmieniłem już sonde lambda,czujniki temp powietrza dolotowego i temp cieczy chłodzącej 'świece i kable zapłonowe (check engine

) się nie zapala myślę że to właśnie wtryskiwacze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Podpinam się do tematu

 

Przy odpalaniu mam taki sam objaw, przy wtryskach słychać jakieś dziwne "cykanie", pod komputerem nic nie wyświetla, jedna z świec jest zawsze dziwnie zalana

 

Pytanie następujące: czeka mnie wymiana całej listwy czy można jakoś zregenerować wtryski?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Podpinam się do tematu

 

Przy odpalaniu mam taki sam objaw, przy wtryskach słychać jakieś dziwne "cykanie", pod komputerem nic nie wyświetla, jedna z świec jest zawsze dziwnie zalana

 

Pytanie następujące: czeka mnie wymiana całej listwy czy można jakoś zregenerować wtryski?

Witam -Ja wczoraj zmieniłem wtryskiwacze i jest super nie kopci :wino: a zmieniałem już sonde, wszystkie czujniki,świece ,kable zapłonowe i dalej było to samo a komp nic nie mówił radzę ci zmienic wtryskiwacze 4 szt oczywiście .Ja kupiłem na allegro używane za 90 zł razem z listwą od vectry z 99 roku 1.6 16v-kupuj od jak najmłodszego rocznika-mówię ci nie to auto-pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności