Skocz do zawartości

rysunek elementów 0d sprężyny do mocowania amorka.


Rekomendowane odpowiedzi

koledzy potrzebuje rysunek całego składu kolumny mcpersona. krzywi mi łożysko pod mocowaniem i tuleją skośną i zamiast pracować skretnie na łożysku łapie mi tuleje staliwogumową. potrzebuje sprawdzić moze jest niepełny skład. a nie będe wymieniał łożysk i mocowania co 30tys. Jak jest pełny to wrzuce łożysko oporowe stalowe. za 25zł. i poprawimy projektanta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Cześć! Właśnie jestem po wymianie mocowania wahacza.Prawdopodobnie masz źle założoną podkładkę kątową.Istniejące znaki są prawdopodobnie przeznaczone do innego "amerykańca".Miałem jeszcze oryginalnie złożonego McPersona-skos był skierowany w przeciwną stronę,tj.przeciwnie do otworów na mocowaniu (znak przekręcony o 180 st).Info dla tych,którzy mają to przed sobą:klucze-15(górne mocowanie),21(mocowanie do zwrotnicy-uwaga,to są sworznie z nakrętkami-wybijamy je),13(do zluzowania łącznika stabilizatora),22 oczkowy i torx 45(nakrętka teleskopa) no i oczywiście ściągacz do sprężyn. Czas-2 szt-ok2,5 godz.Powodzenia!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładka skośna jest założona stroną szeroką od strony silnika wąską od blotnika. Tak jak było wcześniej . Oczkowa 15 na grzechotce bardzo ułatwi sprawną wymiane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Podkładka skośna jest założona prawidłowo.Już wiem o co Ci chodzi!U mnie też (już po 10 km) podkładka pod łożyskiem jest wypaczona(przegieta przez sprężynę).Sprawdziłem-po prostu te nowe są bardzo giętkie-stare są też wypaczone,ale minimalnie(i to po 12 latach pracy!) i chyba wrócą z powrotem na swoje miejsce.Na przyszłość-kupujcie tylko mocowanie + ewentualnie łożysko,pozostałe elementy nie zużywają się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zdzichowina

Witam . Podepnę się pod temat .U mnie jak skręcam na postoju kierownicą to słyszę głośne pukanie . 2 , 3 razy przy skręcie . Podczas jazdy jest OK. Czy to morze być łożysko na kolumnie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie się przyjrzyj mocowaniu bo jak sprężyna już ci przeskakuje to być może masz już oberwane mocowanie.Mocowanie z tuleją wewnętrzną stalowo-gumową jest związane tylko w dwóch miejscach niestety nie jest pełne.podczas skręcania przyjrzyj się od strony nadkola jak ci się obraca taka gumowa koronka w srodku łożyska to znak że mocowanie jest już oberwane.i występuje wtedy specyficzny odgłos przecieranej i przeskakującej gumy. starego łożyska nie wywalaj rozbież je delikatnie (od strony biężni wewnętrznejjest uszczelnienie podważ i delikatnie i przekręć)uwaga na kulki.zrub to nad stołem.sprawdz sobie czy bieżnie nie śą pokrzywione.wyczyść poukładaj na smar kulki w prowadnicy jeszcze raz dosmaruj kulki nałuż drugą biężnie i delikatnie zamknij łożysko,niezapominając o jego powrotnym zabezpieczeniu. i podejmij decyzje jak łożysko chodzi.te łożyska padają wteddy jak braknie smaru. w nowym będzie smar grafitowy ale pochodzi troche i zaraz się deformuje i rozłazi.w każdum razie tych łożysk starych nie wyżucaj po nasmarowaniu tylko sobie showaj na godzine W.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z rozpędu napisałem ,że łożysko do wymiany. Zrób tak jak opisał kol. wyżej.

Łożysko jest do wymiany wtedy jak popękana jest bieżnia kulek , jak bieżnia jest tylko zardzewiala a kulki niesą mocno podrdzewiałe to można to wyczyścić i przesmarować.

Symbol tego łożyska to 908554 w katalogu GM a kupisz np tu : http://www.stachowiak.pl/

lub na poczatku postów są podane adresy sklepów.

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności