Skocz do zawartości

Stuki przy gaszeniu silnika i normalnej jezdzie.


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Jeśli już coś takiego było to wybaczcie. Szukałem ale nie znalazłem.

Otóż problem jest następujący. Najgłośniej stuka przy gaszeniu silnika (dosłownie telepie go), pojedyncze stuknięcia występują przy jeździe przy schodzeniu obrotów w dół (np. jadę i wprowadzam auto do 3500obr i puszczam gaz - stuk) oraz przy lekkich nierównościach asfaltowych - też lekko gdzieś stuknie. Stuk może nie taki głośny ale denerwujący :wink:

Byłem wcześniej na badaniu technicznym ale gosciu nie potrafil tego zidentyfikować. Sprawdzone zostały amorki, sprężyny, wachacze i inne cześci zawieszenia. Mechanicy mówią, że wszystko ok jest z zawieszeniem ale nie potrafią wskazać przyczyny stuków.

Po całym dniu spędzonym z google, na myśl nasuwają mi się poduszki silnika ale dalej nie mam pojęcia więc napisałem tutaj :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Poduszka, całkiem możliwe.

Na początek przy wyłączonym silniku wrzuć np. 4 lub 5 bieg i próbuj bujać go do przodu i do tyłu. Lepsza opcja, bujać we dwóch.

Wtedy może stuk się ujawni i łatwiej go zlokalizujesz.

Takie stuki mogą pochodzić np. od tulei gumowo-stalowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bujaliśmy dzisiaj astrę i nie zauważyłem żeby przy tym coś stukało lub przynajmniej przypominało ten dźwięk z którym się borykam. Najdziwniejsze, że dźwięk słychać wyraźnie w kabinie lecz przy otwartej masce na zewnątrz już mniej. Może jakiś plastik wewnątrz kokpitu się urwał albo coś, bo do tych poduszek silnika nie jestem już pewien. Da się samemu jakoś sprawdzić czy to ich wina czy radzicie wizytę u mechanika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To przynajmniej wiadomo, że dźwięk związany jest z pracującym silnikiem.

Coś zerwanego pod kokpitem? i telepie całym autem? mało prawdopodobne.

Znajdź jakiś najazd albo kanał i szukaj z kimś do pomocy.

Ja uwierzyłbym jednak w poduszki i sprawdziłbym je dokładnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Stuk może powodować właśnie telepanie gasnącego silnika, i może to być np. tłumik lub poduszka.

Co do telepania silnika przy gaszeniu, to nasuwa mi się jeszcze samozapłon na którejś ze świec.

Sprawdź przerwy na świecach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Miałem okazje wjechać na kanał sprawdzić podwozie. Wszystko chodzi normalnie, tłumik tez tego stuku nie powoduje. No nic jeszcze w weekend będę się bawił a w poniedziałek wybiorę się do mechanika jeżeli nic nie wywnioskuje sam. Dzięki za sugestie :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Poduszka jednak. Ale jestem załamany trochę z innego powodu. Sprzęgło się kończy (skrzypiało trochę wcześniej myślałem ze wystarczy linkę wymienić). Mechanik powiedział jeszcze parę tysięcy kilometrów wytrzyma. Jestem w kropce nie wiem, czy inwestować w to auto czy sprzedać. Ile mogła by wymiana sprzęgła kosztować? 800zl? :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności