Skocz do zawartości

astra 1.6 8v i bingo-m


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

troszke zaczełem sie bawic ostatnio w regulacje mojej astry ale cos kiepsko mi to idzie. strasznie mi przerywa na gazie przy przyspieszaniu. może ma ktos namiary na jakis dobry zakład w warszawie i okolicach specjalizujący sie w bingo-m, bo sam chyba nie dam sobie rady, a w tych do których ja jezdze o bingo wiedzą tyle co i ja i najchetniej wymienili by mi sterownik bo to według nich badziewie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin84

A zawsze ci przerywa jak jedziesz na gazie.

Ja mam podobny problem ale przerywa jak jest silnik nagrzany po dłuższej jeździe, po czym po przejechaniu ok 2 km wszystko jest ok. Poza tym kiedy wariuje to nie chce trzymać wolnych obrotów. Krokowy czyściłem, EGR też. Podejrzewam może przewydy bo jak miał niskie obroty to tak pyrkał wydechem. Może przewody masz do wymiany.

Najlepiej jakby ktoś podpowiedział jak sprawdzić przewody. A co do Bingo to z tego co czytałem jest to dobry sterownik do Astry 1.6.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

przewody raczej mam dobre, bo teraz w warsztacie zrobili mi tylko na srubie regulacyjnej i chodzi super, tylko sporo pali jakies 14 litrów gazu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin84

A mógłby ktoś napisać kiedy przewody są do wymiany. Czytałem że mozna zrobić test rozpylając wodę nad przewodami. Zrobiłem tak i w niektórych miejscach na przewodach oraz w okolicach cewki było widać żarzące się punkciki, przeskoków iskier nie było. Oznacza to że przewody są już do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam ten sam silnik a ten sam sterownik - bingo m i jak dotychczas jest bezproblemowa a spalanie poniżej 8litrow w cyklu mieszanym. Regulacje jak robisz bo ja juz nie wiem... na śrube czy informatycznie?? pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

witam jaki zestaw pasuje do mojego auta? ten BINGO M czy E4 ? i jaka to różnica?
http://allegro.pl/kme-bingo-m-uklad-sterujacy-lpg-monowtrysk-i3734792289.html

 

http://allegro.pl/e4-uklad-sterujacy-zestaw-komplet-kme-bingo-m-i3729015364.html

 

moja instalacja to lovato chyba 1 generacji parownik moj wyglada jak by mial 100 lat... i jeszcze mam ten przełącznik na 3 tryby manualnego przełączania,,, chciałbym aby samo mi przełączało .. ktory z tych Bingo bedzie pasowało ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem manualny przełaczanie?Ja osobiscie bym sie pchał w termiczne przełaczanie pb na lpg.Do tego silnika wystarczy zupełnie np stag 2L plus jezeli chcesz 2 gen

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeprazam ale sie nie znam czyli konkretnie to zamowic ?http://allegro.pl/e1-uklad-sterujacy-ac-stag-2l-plus-centala-2w-i3732872506.html ?

 

ja mam taki duży przełącznik

-góra LPG
-środek
- dół PB

napisane w dokumentach mam tak:

-reduktor RG80;RG92
-Centralka LOVECO
-Przełącznik m-223/765i
Zawór odcinający
-Wielozawór
-komora szczelna

-zawor tankujacy

-Zbiornik" STAKO"

 

obecnie mam zakręconą butle i odłaczony bezpiecznik.. (dlatego że co chwile miałem problemy z odpalaniem zalewało mi swiece czy cos takiego i musialem brac na HOL aby odpalić ... a jak juz odpalił to paliła sie zielona dioda i niby na LPG jeżdźe a co sie okazuje po przejechaniu około 200KM butla dalej pełna moze ubyło z 1litr a za to mi ubyło sporo PB

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pwinno byc tak ze odpalasz na pb po zwiekszeniu obrotów powinno sie automatycznie przełączyć na lpg(ustawienie w wiekszosci górne)

Jezeli zamontujesz sterownik bingo bedzie Ci sie przełaczac po uzyskaniu pewnej temp.silnika i tak np w zimie jezeli jazda na krótkich odcinkach to w wiekszosci na pb.

Powinno byc automat góra pb po zwiekszeniu obrotów lpg

srodek lpg

doł pb

Czasami góra dól odwrotnie

Silnik x16szr?

Druga sprawa to reduktor rg80 to podcisnieniowy i jest przeznaczony do 1 gen przy zmiane na druga jest rg 92 sprawdz dokladnie jaki masz

Nie zam dokladnie modeli i czy mozna tak zmienic z podcicnieniowego do 2 gen

Moze reduktor podc. i dlatego nie ma automatu

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności