Skocz do zawartości

Obsługa radia z ASC


Gość kiubax

Rekomendowane odpowiedzi

ja wiem że to brzmi głupio, jakbym był laikiem no ale nie moge tego pojąć. W firmie mój ojciec kupił radio Johnny II z ASC i za Chiny nie umiem obsługiwać go ręcznie i jedyny moment kiedy gałka Squelch jest przesunieta max na lewo czyli na funkcje ASC tak ?? a jak chce wydłużyć radio ręcznie to nic mi nie odbiera tylko szumy. W unidenie 520xl nie ma tego bajeru i nie mam klopotów z obsługą. Błagam wyjaśnijcie mi co ja robie źle że próbując rozkręcić radio nic mi nie odbiera. A może to radio jest praktycznie bezobsługowe i jego zasieg reguluje rf gainem. Jak korzystam z tego radia to głupieje i go nie rozumiem 8)

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam,

A wiec tak - mamy trzy gałki:

Głośniość - sprawa oczywista

Squelch - blokada szumów

RF gain - czułość radia (zasięg)

 

Zasięg (RF gain) - czyli czułość radia ustawiasz za pomocą RF gain. Ja skręcam tylko jak jestem w dużych miastach (Warszawa, Trójmiasto - ze względu na duże zakłócenia), albo jak mi dziewczyna marudzi, że cały czas ktoś gada. Im bardziej skręcone (im bardziej gałka w lewo) tym mniejszy zasiek i słychać tylko bliższe stacje.

 

Blokada szumów (Squelch) - Chodzi o to by wycinać słabe sygnały - najczęściej szumy. Przekręcając gałkę w prawo wycinasz coraz mocniejsze sygnały. Przekręcając gałkę w lewo pozwalasz coraz słabszym sygnałom wyjść na głośnik. Jednak jak przekręcisz gałkę zupełnie w lewo włączasz funkcje ASC. Radio samo stara się wyciąć szumy a przepuszczać rozmowy. Czyli tak jak byś cały czas kręcił gałką by być na granicy szumu.

 

Moja rada:

Trasa: Squelch - max lewo; RF gain - max prawo

Duże miasto: Squelch - max lewo; RF gain - godzina 12

Marudzenie dziewczyny: Squelch - max lewo; RF gain - godzina 10 - 11

 

Mam nadzieje, że te informacje będą pomocne.

Pozdrawiam

Piotrek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jest jedno małe ale ,funkcja ASC w tych radiach to porażka,lepiej regulowac ręcznie

Nie do końca się zgodzę. Po zamontowaniu poprawki ASC (można radio do nich wsyłać, lub osobiście w Częstochowie). Powyższe wskazówki działają bez problemu. Wystarczy w miejscach gdzie wiadomo, że są duże zakłócenia (że ASC je zaczyna przepuszczać) przykręcać RF gain.

 

Pozdrawiam

Piotrek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zeusmobil

to że poprawa ASC daje efekt to ja wiem ,ale fabryczne ASC w tych modelach to porażkam ,zreszta ASC jest dla leniwych ;):) wystarczy dobrze poznać gałkologie,zreszta CB to nie komórka musi szumic :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

co to znaczy zamontowanie poprawki ASC

Fabryczne ASC nie jest prawidłowo ustawione, są zakłady które znają problem i poprawią działanie ASC.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności