Skocz do zawartości

zafira B z19dth wyciek oleju z turbiny


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Autko ma 130tys przebiegu, niedawno miało zmieniony olej, rozrząd i wymieniony uszczelniacz. Jeździ normanie , nie kopci.

 

warsztat (ib-auto gdańsk) zdiagnozował wyciek oleju z turbiny , podobno jest cała zalana. Rozwiązanie to 1650 nowa turbina +500 wymiana.

 

Z tego co czytam niekoniecznie trzeba to od razu wymieniać http://www.turbosprezarki.pl/diagnozowanie_niedomagan.htm , http://www.jsturbo.com.pl/wyc_turb.htm podają conajmniej tuzin innych rozwiązań na wycieki oleju.

 

W tej chwili szukam jakiś pomysłów na rozwiązanie tej usterki? Macie jakieś pomysły? A przy okazji to szukam innego warsztatu opla w okolicach trojmiasta.

 

Z góry wielkie dzięki za podpowiedzi

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo to jak wygląda cała zalana turbina ? ;)

NIe spotkałem jeszcze zafiry/astry w której turbo nie puszcza troche oleju do odmy!!!

Ile ubywa Ci oleju? Jak 1 ltr na 10 tyś km to jest ok.

Mam wrażenie że próbują cię naciagnać.

Jeżeli nie zauważasz znaczacego ubytku oleju to raczej turbo nie puszcza.

Moje turbo też przepuszcza, a mam przejechane 200 tyś i nadal jeździ, przyspiesza, oleju bierze ok 1 ltr na 12 tyś km.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

ib-auto (Gdańsk) źle zdiagnozował sprawę. tak mnie nakręcili, że pewnie bym wymienił turbosprężarkę na używaną. powstrzymał mnie tylko fakt, że nie dawali gwarancji.

warsztat naprawy turbosprzeżarek w gdańsku na tuwima sprawdził pobieżnie spaliny, odmę i powiedział że sprężarka jeszcze pożyje i nie trzeba jej wymieniać.

 

okazało się że nieszczelne były przewody przy turbo.

 

a dla potomności zakłady specjalizujące się w naprawie tych części to

- TURBO-PAMA, 82-103 Stegna, Drewnica 89

12 mcy gwarancji niezłe opinie koszt 700-1600, ale trzeba dostarczyć wymontowaną,

- Markusy 21 k. Elbląga www.turbo.cdi.pl ,

wycieczka na caly dzien ale sami wymontowują turbosprężarkę (gwarancja 6mies) i w 4-6 h zalatwiają cały temat , mają także dobre opinie (forum vw i mercedesa)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

warsztat naprawy turbosprzeżarek w gdańsku na tuwima sprawdził pobieżnie spaliny, odmę i powiedział że sprężarka jeszcze pożyje i nie trzeba jej wymieniać.

okazało się że nieszczelne były przewody przy turbo.

Czemu nie naprawiales tego na Tuwima?

Postawili prawidlowa diagnoze. Pytam bo w razie czego (odpukac) to nie usmiecha mi sie

jechac z Gdanska do Stegny albo Elblaga.

 

Pozdrawiam ziomal;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

nie naprawiałem na tuwima bo to prosty zakład, nie mają nawet podnośnika. jeżeli naprawiają turbo to chyba wymontowane (tak jak w stegnie). i z tego co widziałem to robią stare autka.

poza tym nie znalazłem o tym zakładzie żadnych opinii.

 

do mojej usterki polecili mi inny zakład max gdansk, ul. struga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności