Skocz do zawartości

Problem z odpalaniem rozgrzanego silnika


Gość xflash

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Widziałem podobne tematy, ale dotyczyły zimnych silników, a u mojej Aśki pojawił się problem z odpalaniem przy rozgrzanym silniku. Gdy silnik jest zimny to odpala bez zarzutu - na dotyk, a jak jeżdżę (silnik się zagrzeje) i zgaszę na chwilę (bo np idę do sklepu na 5min) to potem muszę kręcić rozrusznikiem 5-7sekund i trzymać wciśnięty pedał gazu do końca żeby odpalił (a odpalam zawsze na benzynie - instalacja LPG IIgen.). Przełączenie na benzynę przed zgaszeniem silnika nic nie daje. Dopiero jak postoi dłużej - przynajmniej ok 50min, to odpala normalnie. Jaka może być tego przyczyna?

 

pozdrrr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Witek1952

Witam serdecznie. Masz za bogatą mieszankę i zalewa. Tak jak pisał GrzECHO moze być czujnik ale nie tylko. Może ssać gaz i benzynę lub brudny lub przytkany filtr powietrza. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki za odpowiedzi. Sprawdze jutro czujnik i rzeczywiscie -czy moze nie leci tez gaz jak odpalam na benz. Filtr jest ok.

 

pozdrrr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ostatnio na innym forum astry ktoś miał ten sam problem. po wymianie czujnika temperatury podającego info na kompa wszystko jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki za odpowiedzi. Sprawdze jutro czujnik i rzeczywiscie -czy moze nie leci tez gaz jak odpalam na benz. Filtr jest ok.

 

pozdrrr

xflash daj znać czy udało ci sie ten problem wyeliminować i podaj koszty?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz nie leci razem z benzyną. Zmierzyłem też miernikem czujnik i według tego: http://www.czarnikm.republika.pl/x16sz.htm#temperatura

jest ok - zaraz po zgaszeniu rozgrzanego silnika było 212ohm, a po 3godz. niezapalania było ok 1700ohm. Czyli rozumiem, że czujnik jest dobry -??

daj znać czy udało ci sie ten problem wyeliminować i podaj koszty?

-jeszcze nie. Odpadają: świece, kable, filtr, no i chyba ten czujnik temperatury. -Tutaj mam właśnie pytanie - skoro ma dobrą rezystancję przy różnych temperaturach to jest sens go wymieniać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Batman1987

Raczej nie. Mam taką książke serwisową do astry i w niej pisze kilka możliwych przyczyn nimożności odpalenia ciepłego silnika: Za wysokie ciśnienie w układzie paliwowym, sprawdź regulator ciśnienia paliwa, zatkany, lub załamany przewód powrotu paliwa między regulatorem a zbiornikiem, nieszczelny wtryskiwacz, nieszczelny obwód doprowadzania paliwa. Jest też napisane o czujniku temperatury, ale skoro on jest sprawny, to odpada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki. Posprawdzam w najbliższym wolnym czasie

 

pozdrr

 

[ Dodano: Sro Maj 27, 2009 13:25 ]

Zdjąłem węża od gazu z miksera podczas zapalania silnika i gaz nie leci, ale jak zdejmę tego węża po jeździe (od razu jak zgaszę silnik) na LPG to przez ok min. gaz dalej leci. Czy to jest normalne, czy raczej gaz powinien ustać z chwilą zgaszenia silnika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

ok, dzięki. Posprawdzam w najbliższym wolnym czasie

 

pozdrr

 

[ Dodano: Sro Maj 27, 2009 13:25 ]

Zdjąłem węża od gazu z miksera podczas zapalania silnika i gaz nie leci, ale jak zdejmę tego węża po jeździe (od razu jak zgaszę silnik) na LPG to przez ok min. gaz dalej leci. Czy to jest normalne, czy raczej gaz powinien ustać z chwilą zgaszenia silnika?

Witam

 

Mam pytanie gdyż mam podobny problem.

Interesuje mnie czy ten gaz powinien jednak lecieć po wyłączeniu silnika.

 

Ciekaw jestem też czy poradziłeś sobie z tym problemem

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności