Skocz do zawartości

Świece, a gaz...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Ja wiem że temat dość popularny na forum..... ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie mnie nurtujące ... może za słabo szukałem ? ...ale do rzeczy.. byłem wykręcić świece w mojej opelku ( Kadett 1.8 8v ) i co widze .... moje świeczki są jakieś dziwne ...czteroelektrodowe .....firmy Bosch. I tak sie zastanawiam .. bo gdzieś zasłyszałem opinie że do gazu najlepsze są świece jednoelektrodowe. W sumie .. tak sie zastanawiam... bo autko pali mi zawsze od "strzala" nie ma problemu z odpalaniem nigdy. Więc czemu się nie powinno jeździć na świecach czteroelektrodowcyh w silnikach z gazem ? [ Jeśli coś namieszałem to poprawcie mnie :?: ]

 

 

Taka świeczka :

 

http://rb-aa.bosch.com/boaa-pl/Product.jsp?prod_id=76&ccat_id=26&language=pl-PL&publication=1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Producent przewidział do tych silników świece elektrodowe (co innego, że w latach 80'tych jeszcze nie było świec 4'ro elektrodowych). W świecach jedno elektrodowych łatwo reguluje się odległość między elektrodami. Może też chodzić o "ciepłotę" świecy (nie wiem czy tak to się nazywa).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Hmm.. powiem szczerze ... nie mam żadnych problemów z autkiem na tych świecach... ( oby nie mówić w złej chwili ), ale naprawde... pali od kopa, jak pisałem .. no może troche obrotki falują, ale to raczej wina krokowca chyba. Więc narazie zostawiam RACZEJ te świeczki :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Gaz jest bardziej "wrazliwy" na iskre niz beznyna, patrz potrzebuje dobrej, mocnej iskry. Dlatego do LPG zalecane sa swiece jednoelektrodowe, daja one wieksza iskre niz wieleelektrodowe.

Ja jezdze na NGK i ta marke ci polecam. Bosch jest teraz produkowany w Chinach i te sa do ....bani. Jakbys znalazl produkowane w Niemczech to te sa godne uwagi.

Sprawdz sobie jakie sa zalecane swiece do twojego silnika:

http://www.ngkntk.pl/index.php?id=1319&pd=1320&Ing=pl&t=pkwzuendkerzen

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

hnucek1, Nic nam po dobrych świecach jak nie będziesz miał odpowiednich kabli zapłonowych....w omedze v6 przy sekwencji co rok wymieniałem świeczki i kable....tzn mechanik mi wymieniał bo musiał całe podszybie zdejmować gdyż v6 jest mocno schowana pod szybą.I po tym roku nie raz kable rozsypywały się w ręcach tzn rozrywały się przy zdejmowaniu...i ta kable po 500600 zł...więc kable to podstawa....to samo tyczy się wymiany świeczek raz na rok.Dlatego też zrezygnowałem z gazowca już raz na zawsze...w kółko te same wydatki kableświeceregulacje itd.A to dizla leje ropę i wymieniam oleje i nie myślę nawet o pasku rozrządu bo mam łańcuch...Wiec w sumie całe oszczędzanie na LPG wychodzi coraz mniej opłacalnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Powiem szczerze... byłem święcie przekonany że mam świece NKG założone ( wkładał je jeszcze poprzedni właściciel ) dopiero dzisiaj wykręciłem i się okazało że sa4 elektrodowe Bosche !! Co śmieszniejsze w aucie w schowku leżały nawet jeszcze stare świece ( te co byly przed boschami ) i to właśnie były NGK.

 

Moje przypuszczenia .. że powinna byc świeca jednoelektrodowa jak widze się potwierdzają, ALE w moim przypadku to jakiś absurd chyba bo Kadzina naprawde dobrze śmiga na tych świecach.... acz, ja uważam że sporo pali, teraz w "zimie" 12-12,5 l.... akutalnie 100% miasto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

maniakopel tu masz racje, dobre kable to podstawa. Ale ta cena za kable WN do MV6 to przesada na allegro NGK sa po 250zeta. Cos chyba dawales sie naciagnac, no chyba, ze teraz tak cena spadla. Piotrek_Krk a co do tych Boschow to poczekaj do nastepnej wymiany, albo do momentu jak sie zacznal dziac z nimi dziwne rzeczy. a 12l to nie tragednia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

hnucek1, To było z dwatrzy lata temu.....kable jakieś tam brałem z Niemczech przywożone....co prawda jak na 6 sztuk kabli to sporo.I tylko raz zapłaciłem coś koło 540 zł za kable.Potem zawsze między 200 a 300 zł.....chodź te droższe naprawdę się sprawdziły:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności