Skocz do zawartości

Hamulec Ręczny


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,

Mam mały problem w mojej corsie, na wstępie się przyznaje, że jestem typową babą za kierownicą :) :) ostatnio jechałam kilka km tak myślę że koło 6km z zaciągniętym hamulcem ręcznym, tzn nie do końca zaciągniętym tak, że kontrolka się już nie świeciła. Teraz jak go zaciągnę do końca to hamulec działa, samochód nie ucieka, ale lampka się nie świeci :)

aha jak wysiadłam z samochodu po tej jeździe z zaciągniętym hamulcem to troszkę śmierdziało spalenizną :) Czy jest w ogóle szansa, że hamulec się nie zepsuł? :) Jeszcze dzisiaj rano zaświeciła mi się kontrolka napinaczy pasów, jakoś tak to chyba się nazywa. Więc może to coś innego się zepsuło, że te kontrolki mi tak szaleją, wczoraj te pasy się nie świeciły a dzisiaj tak jakoś same z siebie :)

A jeżeli to hamulec się zepsuł to ile mniej więcej kosztuje naprawa/wymiana ?

pozdrawiam. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość loozack

Teraz pasowało by zdjąć bębny z tyłu i sprawdzić co się porobiło podczas jazdy z zaciągniętym ręcznym.

A to, że lampka nie świeci to może być spalona żarówka albo uszkodzony włącznik lampki ręcznego.

A z napinaczami nie pomogę, bo nie wiem.

 

A tak swoją drogą to warto się przywitać we właściwym temacie: http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=23972

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

już się przywitałam, sorki ale ja pierwszy raz na forum :)

dzięki za odp teraz tylko muszę znaleźć kogoś kto mi zdejmie bębny z tyłu ;)

a tak mniej więcej wiecie może ile powinna kosztować naprawa? bo ja nie mam zielonego pojęcia :) jeżdżę od miesiąca i w życiu nie byłam u mechanika :)

 

poprawiłem"regulamin 3,1"/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darkside13

znajdz kogos chlopak,maż ;) kolega co sie zna na tym troche :)to Ci zdejmie nic skomplikowanego dla faceta :) a jeli chcesz jechac do mechanika to jedz z kims kto sie na tym tez zna zeby mechanik ci zadnego kitu nie wcisnął :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a no właśnie to jest więcej niż pewne, że mechanik wciśnie mi kit ;) . A może ktoś mi poleci jakiś uczciwy warsztat w okolicach Krakowa :) ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość loozack

a tak mniej więcej wiecie może ile powinna kosztować naprawa?

Jeśli konieczna będzie wymiana bębnów i szczęk hamulcowych na nowe to koszty prezentowały by się mniej więcej tak:

bębny - ok 100zł

szczęki - ok 50-70zł

robocizna - to już w gestii mechanika.

A naprawde nie znasz żadnego faceta który by Ci to sprawdził?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość silvo44

dzisiaj rano zaświeciła mi się kontrolka napinaczy pasów, jakoś tak to chyba się nazywa

... najlepiej jeśli wrzucisz fotkę tej kontrolki ... żeby nie było niedomówień skoro nie znasz się dobrze na tym ... jeśli jest to ,,chłopek przepasany pasem''(czerwona kontrolka) - to może jest to przypominajka niezapiętych pasów ...

chłopak,mąż :) kolega

... jeszcze może być sąsiad :) ...

Pozdro... ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A naprawde nie znasz żadnego faceta który by Ci to sprawdził?

nie no kilku znam może jakiś się w końcu na coś przyda ;)

 

... najlepiej jeśli wrzucisz fotkę tej kontrolki

http://www.elektroda.pl/rtvforum/files-rtvforum/kontrolka_509.jpg

to nie jest fotka mojej kontrolki ale tak to mniej więcej wygląda, tylko, że u mnie jest czerwone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zaciągniętym hamulcem ręcznym, tzn nie do końca zaciągniętym tak, że kontrolka się już nie świeciła

kontrolka zaczyna się świecić praktycznie już po minimalnym ruchu dźwignią hamulca,

zatem prawdopodobnie brak świecącej się kontrolki nie jest spowodowany "nie dociągnięciem dżwigni hamulca" , a taczej uszkodzeniem czujnika, przepaleniem diody...

troszkę śmierdziało spalenizną Czy jest w ogóle szansa, że hamulec się nie zepsuł?

musiało śmierdzieć ;)

a szansa pewnie, że jest - tak jak pisali koledzy powyżej, trzeba na to spojrzeć

 

http://www.elektroda.pl/r...ntrolka_509.jpg

to nie jest fotka mojej kontrolki ale tak to mniej więcej wygląda, tylko, że u mnie jest czerwone

wprawdze nie miałem styczności z tą kontrolką, ale to nie jest przypadkiem kontrolka poduszki powietrznej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość silvo44

tak to mniej więcej wygląda

... jest to kontrolka air bagu - po włączeniu zapłonu zapala się i po ok 4 sek powinna zgasnąć ... jeżeli zaświeca sie w innym czasie lub w ogóle - układ ma defekt - tu już jakiś mechanior potrzebny ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności