Skocz do zawartości

Dziwne trzesienie autem


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam serdecznie forumowiczów

 

Mam mały problemik z Corsiną, a mianowicie:

 

Około 3 tyg temu byłem zmuszony naprawić tynie hamulce, a wiec wymieniłem cylinderki i komplet sprężyn hamulcowych. dodatkowo wymieniłem samonapinacz hamulcowy i po tym nareszcie ABS zaczął działać tak jak powinno, wszystko było super aż do czasu:::::

 

Około 10 dni temu zmuszony byłem do wymiany łożysk w kołach tylnych (porostu zaczęły głośno chodzić), a wiec komplet łożysk został założony , ale pojawił sie mały problem: hamulce działają spoko, nawet nieźle hamują, ale np jeżeli jadę około 100km/h i zaczynam hamować ale nie gwałtownie, zwykłe zwalnianie hamulcem, od tyłu samochodu zaczynają się wydobywać dziwne dźwięki, jakby walenia w kole, pod pedałem czuje jak by on troszeczkę podnosił się o opuszczał (ale to nie działanie ABS, potrafi to odróżnić). ''Walenie'' to przestaje mnie więcej przy prędkości 60km/h i słychać jakby przenosiło sie do przodu auta.

 

co może być problemem, czy coś założyłem nie tak?? czy może wina łożysk?? czy coś innego

 

pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

może jakieś inne propozycje bo chyba naprawdę coś jest nie tak z autem, a wątpię żeby to byl samoregulator :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mam podobnie :beer: wymieniłem z tyłu samoregulatory, bebny, szczeki, cylinderki itp itd...i było oki... ??? ale znowu jest to samo :beer: i co sie okazało??? jedna tarcza... bagatela wymieniałem je jakies 30 tys temu jest lekko krzywa... byłem u mechanika na diagnostyce i ma jakis tam przyrzad do sprawdzania tarcz i wyszło ze jedna jest lekko krzywa i jest bicie... :beer: i stad to telepotanie autem.... a wydaje sie jakby to tyłem telepotało :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czasem czy tez lozyska nie maja na to wplywu ja zalozylem nowe tarcze i dalej telepie no ale tarcza jest prosta a cos jednak jest nie tak ? Przeciez cala tarcza przykrecana jest do piasty (chyba nie myle nazewnictwa) a ta ma nalozone na siebie lozysko i byc moze (przynajmniej tak sadze) tam jest problem jak sa jakies luzy ...... Ja bede jeszcze to testowac z innymi oponami i bede wiedziec (mam nadzieje) co i jak....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

u mnie problem zostal czesciwo rozwiazany i okazuje sie ze przyczyna sa prawdopodobnie opony

 

po zmianie na opony zimowe na innych felgach juz tak nie telepie, dodatkowo zostaly zmienione klocki hamulcowe na nowe ale wszystko wskazuje na opony

 

 

A wiec okazuje sie ze trzeba zawsze dokladnie je wyważyć problem powinien zniknac u mnie wymiana tarcz nic nie pomogla niestety

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze ......

 

Wlasciwie to telepie dalej ale opony byly zmienione wraz z felgami (felgi oddzielne na zimowki i letnie)

 

Wkurzajace jest jeszcze trzesienie kierownica podczas jazdy luzow z tego co patrzalem to kierownica nie ma takze nie wiem w czym moze byc problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności