Skocz do zawartości

gdzie (nie) warto tankować i dlaczego


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

nie byłam pewna czy to właściwy dział ale chciałam aby wątek miał bardziej ogólny wymiar, a paliwo i porady z nim związane można chyba uznać za techniczne :)

 

wątków w których padało pytanie o jakość paliwa jest wiele, tak samo jak i postów sugerujących jego jakość.

tyle, że... na jakiej podstawie wysuwacie takie wnioski? bo na razie nic się z autkiem nie dzieje?

macie jakieś swoje metody określania jakości paliwa? może jakieś linki do rankingów stacji, wyników ostatnich kontroli? ponoć są specjalnie nadzorowane stacje - jak je znaleźć?

 

;)ogólnie proponuję też aby usystematyzować troszkę wiedzę w tym zakresie oraz wyrażane opinie i ułatwić wyszukanie tych cennych informacji zainteresowanym. jak? w prosty sposób - przyjąć (skopiować) taki szablon wpisu z któregoś kolejnego posta i wyrazić swoją opinię:)/color]

 

 

województwo: opolskie, śląskie, pomorskie itd.

miasto/miejscowość:)/b] Gdynia, Czarnowąsy itp.

ulica: Miodowa itp.

nazwa/sieć:)/b] Tankpol, Chrom, Oktan, Orlen, Lotos itp.

rodzaj paliwa: ON, LPG, Pb95, Pb98, Verva 98, Ultimate ON, opał itd.

opinia: pozytywna, negatywna, neutralna

uzasadnienie: tutaj komentarz na jakiej podstawie wystawiamy opinię

 

oczywiście nie trzeba bawić się w kolorowanki czy pogrubienia - najważniejsze zachowanie poprawnego nazewnictwa czyli dbamy o to i upominajmy by poprawiać np slaskie na poprawne śląskie bo inaczej posypie się wyszukiwanie :)

 

myślę, że jeśli tak ustandaryzujemy posty to wyszukując np po nazwie woj. lub miejscowości szybko trafimy na opinię o dystrybutorach w poszukiwanej okolicy :)

oczywiście mile widziane posty w których będziecie podawać inne źródła/metody pozyskiwania takich cennych przeciez informacji. mam nadzieję, że pomysł się przyjmie :thumright:

 

pozdrawiam

 

czerwonego koloru używa administracja,zmieniłem na niebieski/voodoo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

super - dzięki za linkę ;)

liczę jednak, że pojawią się również subiektywne opinie użytkowników w zaproponowanej formie.

kto pierwszy podzieli się swoją wiedzą?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek 398
vista, Wszystkie duże sieciowe stacje w Polsce mają w ofercie dobre paliwo :) , ja tam nigdy nie widziałem różnicy :beer: , tankując na takich stacjach :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Vista opinie o stacjach możesz sprawdzić TUTAJ A co do dużych sieci np. ORLEN LOTOS BLISKA to czesto są prywatne stacje działające pod szyldem jakichś tam koncernów. A polak potrafi przemienić "wodę w wino" a z tego jest potężna kasa Znam kilku właścicieli,ajętów,kierowców cystern, pracowników OLPP i wierz mi nigdy nie wiesz co tankujesz. A co do kontroli to 25% stacji opłaca kontrolerów i potem sprawdzasz taki cpn na stronie ktorą podał voodoo itam stacja ok. a w kotłach mają syf. Nie ma kary nie ma miary niestety takie są Polskie realia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Panowie, głównie chodzi o to, że zapewne każdy z was ma w swojej okolicy sprawdzoną stację tzn. taką na której tankuje bo z jakiegoś powodu uważa, że tam można to robić raczej bez obaw.

podobnie - każdy wie na jakich stacjach w okolicy tankować nie należy lub można mieć wątpliwości.

 

tak więc wspólnie dysponujemy ogromną wiedzą, którą można tu zgromadzić i przeszukiwać pod kątem np. regionu w który się udajemy :beer:

myślę, że pomysł wart poświęcenia posta :)

zachęcam do skorzystania z szablonu i podzielenia się swoimi doświadczeniami :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

województwo: zachodniopomorskie

miasto/miejscowość: Łobez

ulica: Przemysłowa,Waryńskiego

nazwa/sieć: Orlen

rodzaj paliwa: Pb95, Verva 98,

opinia: neutralna

uzasadnienie: z racji tego że w moim mieście mam dwa Orleny,jestem po prostu skazany na tankowanie właśnie tam,jest jeszcze stacja paliw PKS,ale tam paliwko jest troszkę gorszej jakości.Ogólnie nie mam kłopotów tankując się na Orlenie,samochód jeździ bez zarzutu.

 

Dodam jednak,że jadąc np.kierunek Szczecin,wolę zatankować samochód 15km.dalej w miejscowości Węgorzyno,znajduje się tam stacja paliw "Bliska" uważam że maja paliwko lepszej jakości,samochód lepiej się zbiera,ładnie pracuje i jest bardziej ekonomiczny i to na Pb95.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

województwo: mazowieckie

miasto/miejscowość: Warszawa dzielnica: białołęka/tarchomin

ulica: Modlińska

nazwa/sieć: BP

rodzaj paliwa: ON

opinia: pozytywna

uzasadnienie: Przy modlińskiej są 3 BP. Generalnie są to chyba najtańsze stacje BP w Warszawie. Ponieważ mieszkam niedaleko 90% tankowań robię na tych stacjach i odpukać pompa w astrze i leonowe pompowtryski jak na razie dobrze znoszą to paliwo :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość loozack

województwo: podkarpackie

miasto/miejscowość: Jarosław

ulica: Reymonta (sam koniec ulicy, przy torach kolejowych)

nazwa/sieć: Fundacja im. Zielińskich

rodzaj paliwa: Pb95, Pb98

opinia: pozytywna

uzasadnienie: Paliwo dobrej jakości a przy tym tańsze niż na sieciowych stacjach (pewnie dlatego, że fundacja sprzedaje paliwa również hurtowo), dodatkowo część pieniędzy ze sprzedaży trafia na stypendia dla uczniów z jarosławskich szkół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności