Skocz do zawartości

Leżaki


Gość nowy72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam pytanko na temat opon z niemieckich magazynów tzw. " leżaki ", czy ktoś miał z nimi doczynienia ? Ktoś to kupował ? Na necie są w dobrych cenach ;) . Proszę o jakieś info :D

 

poprawiłem tytuł "regulamin 3,1"/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość loozack

Jeśli robisz duże przebiegi (30kkm/rok i więcej) i opona nie jest starsza niż 4lata to można zainwestować w leżaki.

W przeciwnym razie lepiej jest kupić nowe.

Przynajmniej ja tak uważam.

 

P.S. masz może linka do tych opon? Bo z tego co jakiś czas temu się orientowałem to ceny leżaków nie były jak dla mnie aż tak bardzo atrakcyjne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami sa na aukcjach na ebayu

ale ja sie tym raz zrazilem

dostalem od znajomego -byly 4 lata stare i mialy przejechane tylko 8000km zimowe

w ciagu jednego sezonu ktory je mialem na aucie

2 wystrzaly - dobrze ze ojciec za kazdym razem prowadzil i nei skonczylo sie w rowie

i jeden kapec na postoju w garazu - i to nie przez jakis gwozdz czy cos tylko ze bania wyskoczyla i bylo po 3 oponie

 

4 nawet nie ryzykowalem dalej jezdzic...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Osobiście nie polecam, bez względu na to jak długo i gdzie leżały. Nigdy nie masz pewności, że były przechowywane tak jak powinny. Wystarczy, że któraś jest potem lekko odkształcona i już nie pojeździsz. To jak z butami, chodziłbyś w używanych? :shock:

Kup mu nowe buty i nie kombinuj, bo lepsze nowe gorszej jakości niż dobrej jakości używane, zleżałe i stare zapewne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup mu nowe buty i nie kombinuj, bo lepsze nowe gorszej jakości niż dobrej jakości używane, zleżałe i stare zapewne.

tu bym polemizował,bo różne azjatyckie wynalazki nie mają się co równać do używanych opon z tzw. pochodzeniem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś porady, to Ci ją dałem, normalne, że zrobisz jak uważasz :?:

Weź tylko pod uwagę, że każde opony, czy to letnie czy zimowe, tak naprawdę trzymają swoje parametry tylko przez 2-3 sezony max. A bieżnik 5 mm to żaden bieżnik. I jeszcze coś, bo niby dlaczego ktoś już ich nie chciał? Bo nie da się już na nich jeździć? ??? Zastanów się, bo to pozorna oszczędność.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego ktoś już ich nie chciał? Bo nie da się już na nich jeździć?

jak ktoś sprzedaje auto,to często zostają ładne opony i o takich pisałem

tak na marginesie kolego,to czy pracujesz moze w jakims serwisie opon?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ale tr leżaki są nowe i nie mają po 5mm. Sprzedawca ma papiery i opis na aukcji z Niemiec i po polsku iż jeżeli są normalnie przechowywane tak jak powinny być to mają prawo sprzedawać je troche po niższej cenie. Opony są nowe i z tego co na aukcji przeczytałem z opisu nawet do 10 lat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guma jak każdy inny materiał, leżąc też się starzeje.

Ja nie odradzam kupna, tylko wyrażam swoją opinię ???

 

[ Dodano: Pią Cze 26, 2009 22:43 ]

Wszystko fajnie, ale weź poprawkę, że guma która ma już 10 lat, jest po prostu stara :?: i mogą sobie być przechowywane nawet na pułeczkach, równiutko, odwracane co trzy miesiące....guma pęka. Sama z siebie, ale...jak kolega uważa :)

Nie bez powodu sprzedają je taniej, bo co potem z nimi zrobią jak zgodnie z "prawem" będą musiały zostać wycofane ze sprzedaży? ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności