Skocz do zawartości

Sprzęgło- Oma B 2.0 16V


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich. Mam pewien problem w mojej omesi 8) Jest to 2.0 16V 98r 190kkm. Mianowicie podczas postoju gdy wrzucam bieg słychac takie głuche uderzenie z tyłu tak jak by sprzęgło lekko ciągneło i podczas wrzucania biegu wybierał sie luz w moście :?: Auto nie jedzie do przodu ze wciśnietym sprzęgłem ale ten dzwięk mnie lekko drażni. Nie ma żadnych zgrzytów podczas zmiany biegów ani nic takiego, wszystko działa. Pozostaje jednak pytanie dlaczego sie tak dzieje :oops: Mam dwie Omegi i ta druga jest 95r i nic takiego nie zauważyłem w tej starszej :lol: Prawdopodobnie poprostu w starszej omedze sprżęgło było już wymieniane (330kkm) i może pracuje lepiej. Czy to możliwe że szprzęgło nie było ruszane przez 190kkm :roll: Auto dopiero co sprowadzone. Powoli przygotowuje sie do wymiany tego sprzęgła i tu nasuwa sie kilka pytan. Co należy wymienić?? Wiem że : docisk, tarcza, łożysko. Zastanawiam sie jeszcze czy nie warto przy tej okazji wymienić odrazu zimmering na wale co by nie robić dwa razy tej samej roboty !!! Jakie firmy są godne uwagi a jakie omijac z daleka?? Gdzie polecacie kupić części (docisk,tarcza,łożysko w oplu ponad 1200zł :lol: )?? Wszelkie wypowiedzi bardzo porządane :) Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Co należy wymienić?? Wiem że : docisk, tarcza, łożysko. Zastanawiam sie jeszcze czy nie warto przy tej okazji wymienić odrazu zimmering na wale co by nie robić dwa razy tej samej roboty !!! Jakie firmy są godne uwagi a jakie omijac z daleka?? Gdzie polecacie kupić części (docisk,tarcza,łożysko w oplu ponad 1200zł :roll: )?? Wszelkie wypowiedzi bardzo porządane :oops: Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

 

Dźwięk który słysysz raczej nie jest spowodowany złym sprzegłem, które ma jak Ci się wydjae 190 tys. To nie możliwe, po 120 - 130 musiało być wymieniane przez poprzedniego właściciela, dłużej sprzęgło nie wytrzumuje w tych silnikach, no chyba że jesteś tego pewien bo masz samochód od nowości.

 

Mimo wszystko, dźwięk dobiega do ciebie z tyłu... to nie jest raczej sprzęgło.... zaczynasz mieć luz na półosiach, mogą to być też wyrobione tuleje uchwytów dyfra - też będzie taki dźwięk, bądź co najgorsze sypie się łożysko ataku i zmienia się prześwit międzyzębny, powodując to że luz jest większy i na początku właśnie masz takie głośne klik...

 

a jeśli chodzi o to że po wyciśnięciu sprzęgła zrusza wał... to jest normalne, być może na nowym sprzęgle się poprawi... ale to będą setne...

 

ale to jest znowu gdybanie, najlepiej kanał, wejść pod samochód, poprosić kogoś o wrzucenie sprzęgła i zlokalizować, patrzeć co się dzieje....

 

w mojej omie też tak jest... ale to półosie....

 

co dziwne zauważam w omegach B, jak sobie łaże u kumpla po placu gdzie stoi troche omesiek A i B, to w B frezy wału się jakoś wyrabiają i łapią luz.... nie stwierdziłem tego nawet w starych parszywych wałach z omeg A, dlatego wał do swojej omegi założyłem z A bo sa takie same, mój miał już wyczuwalny luz...

 

 

kup sprzęgło LUKa, takie montuje OPEL, jest tansze niż sachs i wcale nie gorsze, nie bedzie Cie kosztować wiecej niż 500 zł jeśli dobrze poszukasz cały komplet....

 

jeśli chodzi o uszczelnienie, tak simering wału zmien jeśli się zdecydujesz, wyciągnij także wycisk sprzęgła, od storny łożyska skrzyni też znajdziesz simering w nim, wymien....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czyli narazie dam sobie z tym spokój. Poki jeździ i nic sie nie dzieje strasznego nie bede rozgrzebywał na siłe. Zobaczymy na wiosne moze sie za to wezme. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności