Skocz do zawartości

wyciszenie wydechu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam

chcę prosić o poradę w sprawie wyciszenia wydechu.mam wycięty katalizator i w jego miejsce wstawioną zwykłą rurkę.zastanawiam się,czy gdybym ją wywalił i zamiast niej wstawił dodatkowy tłumik,czy taka operacja wyciszyłaby auto i czy nie przeszkadzałoby to w czymś,np:silnik nie straciłby mocy,albo spalanie by nie wzrosło,czy cokolwiek złego nie działoby się?

połączenie kolektora z tłumikiem jest już przerdzewiałe i troche harczy w tym miejscu(zostało to naprawione,ale na krótko),więc będę musiał niedługo cos z tym zrobić.nie mam zamiary wstawiać katalizatora bo wyszłoby za drogo,a mam na stanie tłumik środkowy,więc pomyślałem nadtakimwłasnie wyjściem.głównie chodzi mi o jak największe wyciszenie.

jak wpłynęłoby to na ogólną pracę auta i czy jest w ogóle sens przprowadzać taką operację?

proszę o Wasze opinie wsparte zarówno doświadczeniem,jak i czysto teoretyczne.

z góry dzięki i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Każdy układ wydechowy jest zaprojektowany pod konkretny silnik aby uzyskać optymalną moc przy jak najniższym zużyciu paliwa i zachowaniu norm ochrony środowiska (w tym norm hałasu). Wstawiając jakiś element układu (np tłumik) o innej konstrukcji niż zalecany (np z innego samochodu) zmieniamy parametry wydechu spalin (a to może przyczynić się do wzrostu zużycia paliwa). Wszelkiego typu "sportowe tłumiki", strumiennice itp to właśnie zmiana parametrów układu wydechowego. Jakkolwiek zmienia to efekty dźwiękowe - niektórzy lubią jak pierdzi, buczy lub syczy, tak raczej nie zmniejsza zużycia paliwa, a w większości przypadków zwiększa (to powiedział mi ktoś kto dobrze zna temat praktycznie). "Sportowe" elementy układów wydechowych (-innej konstrukcji niż w zwykłych osobówkach) stosuje się do samochodów w wersjach sportowych (lub wyścigowych), ale i tam również są dobierane przez obliczenia, a nie tak po prostu wstawiane.

A teraz praktycznie:

Mój znajomy wyciął (w daewoo z silnikiem 1.5 16V) katalizator i wspawał rurę. Rzeczywiście samochód zrobił się żwawszy. Spalanie na LPG wcześniej wynosiło ok 9,5 a po wycięciu katalizatora zrobiło się równe 10.

Teoretycznie wstawienie dodatkowego tłumika (sprawnego) wyciszy hałas, ale samochód straci trochę wigoru. Jak ze spalaniem?- na pewno nie zmniejszy się. Znowu jeśli samochód straci trochę mocy to chcąc przyspieszać trzeba będzie bardziej cisnąć, więc spalanie wzrośnie.

barrtosz, jeśli wspawasz tłumik to napisz jakie to dało efekty :wink:

pozdrrr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

xflash dzieki za odpowiedz.trochę naświetliłeś mi temat.

jeżeli wstawienie dodatkowego tłumika może zmniejszyć moc silnika to będę musiał przemyśleć jeszcze raz decyzję o podjęciu się tego zabiegu bo szkoda troche tych koni.

myślę jednak,że jak będę miał troche więcej wolnego czasu,tłumik zostanie zainstalowany,ewentualnie później pójdzie precz jak auto się znacząco zamuli.

na razie odłożę na jakiś czas tą pracę i kiedy już sprawdzę na swoim aucie działanie trzeciego tłumika,dam znać jak sie sprawuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak będę miał troche więcej wolnego czasu,tłumik zostanie zainstalowany,ewentualnie później pójdzie precz jak auto się znacząco zamuli.

tak zrób :wink: a może się okaże, że jest ok, ciszej i spala mniej więcej tyle samo

 

pozdrrr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

witam

jednak nie będę się bawił w montowanie tłumika środkowego w miejsce katalizatora.znalazłem na allegro tłumik w obudowie kata,więc jest pewność,że napewno będzie pasował

http://allegro.pl/item631618788_tlumik_calibra_vectra_2_0_poczatkowy_katalizator.html

pytałem człowieka,który już kupił taką część i w jego opini spisuje się świetnie.myślę,że to pewniejsze rozwiązanie.chętnie poeksperymentowałbym z tłumikiem,tak jak mialem zamiar wcześniej,ale z braku czasu muszę zrezygnować z tej koncepcji.

co sądzicie o tym wynalazku,który chcę zamontować?może macie jakies doświadczenia związane z tego typu zamiennikami?jak to wpływa na pracę silnika?czy wycisza go?czy nie zmniejsza mocy?

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności