Skocz do zawartości

Problem z pompą wspomagania


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam. Mam Astrę G 1998 rok silnik 1,6. Nawala mi wspomaganie na zasadzie pojawiam się i znikam, zupełnie w różnych okolicznościach,płyn w pompie TRW jest zalany i bezpieczniki są w porządku. Dzisiaj puknąłem w korpus pompy młotkiem i wspomaganie zadziałało. Proszę o pomoc, co to może być, jeżeli pompa, to czy jest naprawialna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W astrze G jest wspomaganie elektryczne

huri_khan, ja to bym powiedział tak: że układ kierowniczy jest ze wspomaganiem hydraulicznym zaś pompa wspomagania jest napędzana elektrycznie co w sumie daje nam wspomaganie elektro-hydrauliczne 8) . Problem jest z alternatorem lub regulatorem napięcia. Ale generalnie wizyta u elektryka nieodzowna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

no u mnie od jakiegos czasu dzieje sie podobnie

 

Otoz od paru dni wspomaganie raz dzialalo raz nie ,czasami trzeba bylo wylaczyc i wylaczyc silnik i wspomaganie znowu bylo ,jednak na dzien dzisiejszy wlacza sie tylko rano przy pierwszym uruchomieniu silnika i dziala poprawnie do ponownego wylaczenia silnika.

 

Sprawdzony zostal stan plynu,jest ok zadnych wyciekow,

pompa takze zostala odpowietrzona ,

Akumulator sprawny

Alternator sprawny

Zadna kontrolka sie nie swieci

 

Zrobilem tak , wlaczylem silnik ,wspomagania nie bylo,otwarlem maske i zaczolem ruszac kablem minus od pompki ktory jest przymocowany do karoseri za pomoca srubki ,takze go odkrecilem i wtedy wlaczylo sie wspomaganie le po wylaczeniu silnika i ponownym uruchomieniu znowu wspomagania nie bylo.

Zrobilem tak pare razy ale czasami lapie czasami nie

 

Wszystko wyglada na to jakby pompka nie miala pradu albo silniczek od pompki siada

 

Przeczyscilem minusowy kabel dokladnie ale nie pomoglo!:)!

 

Co jest dla mnie bardzo dziwne ze kazdego dnia rano przy uruchomieniu silnika wspomaganie dziala bezblednie.

 

 

Mechanik chce zakladac nowa pompe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DnaTuning, Z profilu wynika że jesteś kobieta a piszesz posta jako mężczyzna :):beer::beer::beer::beer::beer::beer:

Pytam z czystej ciekawości :)

Zona ma profil i Astre G a ja tylko wpadam tu od czasu do czasu ze wzgledu na brak czasu

 

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.rozumiem :)

Znajomy w zafirze miał taki objaw ze od czasu do czasu przy nagłym skręcie był odczuwalny efekt jak by wspomaganie nie działało.Trwało to chwile(dosłownie 2-3 sekundy)ale powtarzało się dość często,nie robił z tym nic.Przed zimą wymienił akumulator bo tamten był już kiepski i od tego czasu problem ze wspomaganiem zniknął.Najwyraźniej u niego powodem była mało wydajna bateria.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszej Astrze bylo wszystko ok do momentu wieczornej imprezy przy wlaczonej muzyce w samochodzie ,akumulator oczywiscie padl ,naladowalem akumulator ale od tego czasu coraz czesciej wspomaganie wysiadalo.

 

Wychodzi na to ze akumulator szrot ,jest ok 2,5 lata stary,tylko dlaczego po naladowaniu wspomaganie tez nie dziala???

 

Zostaje mi zakupic nowy akumulator i sprawdzic to przed wizyta u mechanika ale nie stawiam na akumulator , no zobaczymy.

 

[ Dodano: Nie Sie 30, 2009 20:46 ]

No niestety nowy Aku nie pomogl ,pozostaje wymiana pompy wspomagania bo raz dziala a raz nie a przy kolach 17" i gumach 215/40 to ja wysiadam a co dopiero moja zonka mialaby sobie poradzic he

 

Mam pytanie czy da sie ja normalnie wymienic czy trzeba sciagac cale zawieszenie jak to mi mechanik powiedzial,czy ktos z was moze wymienial pompe????pytam z ciekawosci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności