Skocz do zawartości

Przebieg - ranking


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Podobne tematy są w działach przewidzianych dla innych modeli i przyznam, że ciekawie się to przegląda. W dziale Astry doszukałam się tylko tematu dotyczącego przebiegu i pompy w dieselu ale wątek szybko nabrał innego charakteru :wink:

Ostatnio zauważyłam tu kolegę, który nie mogąc się pochwalić wpisał się w dziale corsy :brawo:

A jest czym bo ponoć jego Astra ma już 560 000 km :( w tym pół miliona jego :)

Takie ciekawostki dają jakiś pogląd, a przecież czasem szukamy doświadczonych użytkowników z podobnym autkiem. Oczywiście liczba kilometrów o niczym nie świadczy i trzeba cały ranking potraktować z odpowiednim dystansem ;)

Tak więc brakuje zbiorczego wątku w którym można pochwalić się przebiegiem więc zakładam nowy temat i wrzucam szablon do kopiowania oraz wpisywania swoich informacji:

 

model: Astra G DI 16V

 

typ nadwozia: Hatchback

 

rocznik: 1999

 

silnik: X20DTL (jeśli nie wiecie to wpiszcie moc, rodzaj paliwa)

przebieg: 158 000 km

 

w tym moje: 7000 km

 

preferowane paliwo: ON standard (ON standard, Bio, Verva 98, Opał, Pb95 itd. lub nazwa preferowanej sieci paliw)

 

czasem dolewam: 100 ml na bak Orlen 2T Semisynthetic (wpisujcie tu specyfiki typu STP, Skydd, Mixol itp)

 

usterki/inwestycje: syntetyk Mobil1 0w40 Turbo Diesel, oleje/płyny i filtry, pasek alternatora i rolki, czyszczenie EGR profilaktycznie(tutaj wpisujcie poważniejsze koszty typu pompa, alternator, aku itd.)

 

uwagi: miecz demoklesa w postaci pompy wisi bo nie wiem ile tak na prawdę przejechało to autko - aż strach puścić się na wakacje gdzies dalej :brawo:

 

oczywiście kolorowanki i pogrubienia są zbędne ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marian132

model: Astra G

 

typ nadwozia: kombi

 

rocznik: 1999

 

silnik: X17dtl/68KM

 

przebieg: 208 000 km

 

w tym moje: 9000 km

 

preferowane paliwo: ON shell

 

usterki/inwestycje: termostat,wężyki przelewowe, remont zawieszenia (drążki kierownicze,końcówki drążków, łączniki stabilizatorów), nowe tarcze,klocki i szczęki hamulcowe z tyłu

 

uwagi: kupione już z nową pompą wtryskową z Włoch

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model: Astra F

 

typ nadwozia: kombi

 

rocznik: 1996

 

silnik: X16SZ

 

przebieg 240500

 

w tym moje 30500

 

preferowane paliwo leję gaz na BP Orlen

 

usterki: alternator,rozrusznik,akumulator i sprzęgło komplet.

 

uwagi: kupilem ją w stanie agonalnym ale wyprowadzilem z tego,po zakupie(za grosze)oczywiście auta

wymieniłem: rozrząd,termostat,tylne hamulce,tylne sprężyny,tylne amortyzatory,olej,filtry wszystkie,siedzenie kierowcy,kompletne oświetlenie deski rozdzielczej,kupiłem aluminiowe felgi i koła zimowe.Ogólnie jestem zadowolony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cinek1111

model: Astra G 1.8 16 V 115KM

 

typ nadwozia: Hatchback

 

rocznik: 1999

 

silnik: X18XE1

 

przebieg: 209000

 

w tym moje: około 9000

 

preferowane paliwo: gaz w lukoilu lub w bliskiej i PB 95 lukoil i bliska

 

usterki/inwestycje: dziurka na chłodnicy, piasta wymieniona, rozrząd, wszystkie filtry, olej, zakupione aluski i opony i chyba tyle z usterek i inwestycji

 

Uwagi: Kupiłem ją ze Szwajcarii, stan wizualny wręcz idealny, rdzy nie ma chodź teraz wyszła dopiero we wlewie paliwa( ale to normalne w asterkach) jak to mechanicy mówili że stan optyczny i wizulany jak z salonu. Praktycznie po zakupie to tylko musiałem wymienic olej i filtry to jak zawsze noi ta piasta. Klima świerzo dobita była i po przeglądzie. Samochodzik się pięknie prezentuje fabrycznie przyciemnane szyby i szyberdaszek :wink: można powiedzieć ze full opcja bez skóry, komputera pokładowego(zbędnę)oraz 2 szyb tylnych bo na pokrętło ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gomezzz1

model: Astra F

typ nadwozia: hatchback

 

rocznik: 1991

 

silnik: C16NZ

 

przebieg: 260 000km

 

w tym moje: 32 000km

 

preferowane paliwo: LPG(tankuję tam gdzie muszę albo gdzie jest najtaniej, żadnych ulubionych stacji ??? )...benzyny spaliłem góra 1 zbiornik :wink:

 

usterki/inwestycje: wymieniona UPG, pompa wodna(zaczęła puszczać płyn), tarcze hamulcowe przednie, klocki hamulcowe, szczęki hamulcowe tylne, łącznik stabilizatora, tulejka wachacza, tulejki belki tylnej, końcówka drążka kierowniczego, uszczelka pod deklem zaworów, napęd licznika, komplet opon zimowych, 1 wymiana oleju(Lotos 15W40), filtry, wyrzucony tłumik końcowy wstawiona rura...wszystkie części z allegro czyt. najtańsze ??? oprócz uszczelki pod UPG, szczęk tylnych, uszczelki pod dekiel zaworów, tulejki wachacza i belki, pompy wodnej.

 

uwagi: w grudniu 2007 dałem za Astrę 1500zł ??? do tej pory dołożyłem, myślę, że(to co wyżej wypisałem) około 800zł(?)...wszystkie ewentualne naprawy sam robiłem...z tyłu na prawym nadkolu troche ruda szaleje ale może jak się skończy sesja i będą wakację to się za to wezmę, póki co musi jeździć ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sledzik1102

model: Astra F

 

typ nadwozia: Caravan (kombi)

 

rocznik: 1995

 

silnik: C14SE (60kW=82KM)

 

przebieg: 161 000 km (wskazanie licznika)

 

w tym moje: 29 000 km

 

preferowane paliwo: Pb95 (Orlen)

 

czasem dolewam: Xeramic do czyszczenia wtryskiwaczy(1x)

STP czerwone (1x)

 

usterki/inwestycje: 3x olej mobil1 15W/40+filtry oleju, 2x filtr powietrza, 1x filtr paliwa,1x filtr przeciwpyłkowy, rozrząd, sonda lambda, świece, kable WN, tarcze i klocki hamulcowe- przód, szczęki hamulcowe, bębny i cylinderki-tył,zmieniony płyn hamulcowy,czujnik temperatury cieczy chłodzącej(do kompa), wymiana płynu chłodzącego, amortyzatory-tył, 4 opony zimowe i 2 opony letnie, gumowa rura od filtra powietrza do przepustnicy, wymiana żaróweczek oświetlenia pokręteł nawiewu :wink:

uwagi: sprowadzona ze Szwajcarii

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

model: Astra G

 

typ nadwozia: hatchback

 

rocznik: 1999

 

silnik: X17DTL / 50kW

 

przebieg: 139 000 km

 

w tym moje: 22 000 km

 

preferowane paliwo: ON Orlen

 

usterki/inwestycje: wieszający sie ERG :wink: // konserwacja podwozia, płyny paski to co norwalne w eksploatacji

 

uwagi: Totalny golas elektryka szyb się nie popsuje go brak, czynik chłodzący w klimatyzacji tez sie nie ulotni bo tak samo brak. Jest hak jakby ktoś miał problem z wyhamowaniem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

model: ASTRA F

rocznik: 1995

silnik: x16xel

nadwozie: CARAVAN

przebieg: 140.500 w tym moje 50.000

paliwo: PB95, SHELL,ORLEN lub STATOIL

naprawy i obsługa podczas mojej eksploatacji: kompletny rozrząd, nowe świece, tulejki wahaczy, sworznie i łączniki stabilizatora przód,, filtry oleju, paliwa i powietrza, dolewki oleju ok. 1l/5000, czyszczenie egr i przepustnicy za chwilę do wymiany klocki z przodu. Dotychczas żadnej nieplanowanej usterki ani naprawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wiooreck

model: Astra F 1.7 DwT :?:

 

typ nadwozia: Hatchback

 

rocznik: 1995

 

silnik: X1.7DTL / 50 kW / 68 KM

 

przebieg: 214 200 km

 

w tym moje: 2500 km (rodzice ok. 40 tyś.)

 

preferowane paliwo: ON

 

czasem dolewam: STP, preparat do czyszczenia wtrysków (narazie raz)

 

usterki/inwestycje: oleje i filtry, pompa od wspomagania, remont alternatora, końcówka drążka kierowniczego prawa, nowe tłumiki, nowy prawy tylny błotnik (rudy), pozbycie się rudego z tylnej klapy, malowanie prawego przedniego błotnika (rysa).

 

uwagi: gdyby samochód miał zderzaki i lustra w kolorze nadwozia byłby idealny ??? , ogólnie się prawie w ogóle nie psuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Piotrusss1970

Model: Astra F

Typ nadwozia:kombi

rocznik:1995

silnik:X17Dt /60kW/82K

przebieg: 250 000 ( ale licznik stoi 250 000 /350 000 czyli był kręcony na pewno w dól)

w tym moje 65 000 ( dwa lata)

preferowane paliwo: ON Orlen

naprawy: Wymiana alternatora, pompy wspomagania, poza tym eksploatacyjne czyli sworznie ,klocki, szczęki amortyzatory.

uwagi: jestem bardzo zadowolony, niskie spalanie ok 6l/100 (częste gaszenie), nigdy mnie nie zawiódł. Pali na dotyk latem i zimą>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności