Skocz do zawartości

Skrzynia biegów - Oma B 2.0 16V


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Czy tylko ja mam jakieś dziwne wrażenie odnośnie wrzucania biegów w omedze czy ten model poprostu tak ma?? Chodzi o to że biegi haczą podczas ich wybierania !!! Jako że mam dwie omy to mam porównanie i zauważyłem że w obydwóch jest to samo :)Czy wymiana łączników daje porządany efekt?? Czy trzeba sie przyzwyczaić :roll: Ogólnie nie ma z tym tragedi ale lubie jak mi w aucie wszystko chodzi perfect a tu jest troszke lipa. Jak miałem Vectre A to było podobnie (czyt. gorzej) ale tam to byłem w stanie jeszcze to zrozumieć (90r) a w omedze jest to już lekko niedopuszczalne :oops: Piszcie swoje uwagi i porady na ten temat. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja mam servisowana ome i tez zbytnio z wrzucania biegow nie jestem zadowolony.Nawet pelny sentetyk do skrzyni wlalem i dalej to samo.Nie przeszkadza mi to tak strasznie ale mogloby byc lepiej.Niestety musimy sie z tym pogodzic !!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A mnie tam nic nie haczy i nie przeszkadza. Skrzynia chodzi pięknie...

 

A tak poważnie, to powinna być regulacja i ten problem powinno dać sie usunąć a przynajmniej zniwelować. W astrze dawało się wyregulować i wtedy już załączała ładnie, bez haczenia, zgrzytania, blokowania, itepe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

w omie się nic nie da zniwelować, wymiana drążków na nic się nie zda, jedyny zwiastun padającego drążka to to że wpada w wibracje, jeśli tego nie ma to nie masz się czego czepiać.

 

Olej lejcie oryginalny GM czerwony specjalnie do skrzyn, 25 zł litr i nie kombinujcie z innymi.

 

Biegi potrafią chodzić z lekkim oporem, ale np spróbuj dwa razy włożyć dwójke, za drugim razem powinna wejść miękko.

 

Raczej w skrzyni nic się nie dzieje,rozbierałem i wymianiałem łożyska w skrzyni w omedze B, tam w zasadzie nie ma się co popsuć. Oczywiście... żaden z nas nie miał nowej omegi, nie wiemy jak to jest jak ma się nówki synchronizatory itp... ale co się przejmować.. tego się nie opłaca remontować jeśli pójdzie coś takiego jak synchronizator.... przecież tych skrzyni pod dostatkiem na allegro....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

U mnie dziabie w sumie spoko tylko wpada czasem w wibracje drążek !!! ale da sie rade delikatnie nie szaleć :oops: jak walnie to wymienie :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czyli nie pozostaje nic innego jak sie przyzwyczaic :oops: Lipa troche. No ale za taka kase nie ma co wymagać. I tak dostajemy dość dużo w porównaniu z np: Passatem !!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności