Skocz do zawartości

kupiłem omega i juz problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jest to mój pierwszy post.Stałem się szczęśliwym posiadaczem opla omegi 2.0 1997rok kombi, i już zaczynają sie problemy.Pierwszy problem to klimatyzacja mianowicie po wciśnięciu guzika od włączania klimy kontrolka na klawiszu się zapala ,ale klima nie chodzi nie łącza wcale kompresora ani wentylatorów.Drugi problem to podświetlanie zegarów nie świeci mi się wskaznik temperatury wody i pół obrotomierza ,jak się dostac do żarówek.Trzeci problem to wyświetlacz nie można nic na nim odczytać bo mało co działa.Może mi ktoś pomoże rozwiązać te problemy, bardzo proszę. A jeszcze jeden problem z centralnym zamkiem wszystko niby ok ale nie działa z pilota wymieniłem baterię i też lipa.

 

Bardzo proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Co do klimy to może padł rezystor klimy tzw. JEŻ

ad2.Nie wiem - tylko coś słyszałem o jakis przepalonych ścieżkach :wink: ?

Ad3. Zanikające piksle - na allegro są ludzie którzy naprawiają je . Bodajże za 50 zeta, ale musisz wysłać im swój.

Ad4.Co do c. zamka to może trzeba zaprogramować ? Z kluczyka działa c.zamek ? Jeżeli nie , to może bezpiecznik ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

centralny działa z kluczyka bez problemu a jak sie to programuje.

A ten jeż od klimy to gdzie jest.

A co do żarówek to może same żarówki sie spaliły ale jak się donich dobrac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. przy klima-troniku włączony przycisk wyłącza klimę tzw ECO

2. - nawiewy środkowe do wyjęcia, pod nimi są śrubki obudowy nawiewu i potem jedna od zegarów

- nad osłoną kierownicy - pod zegarami jest jedna (obudowa kierownicy do zdjęcia - 3śrubki od dołu i dwie od czoła z zaślepkami - widoczne po obróceniu o 90* w lewo i prawo kiery)

- zdejmowałem jeszcze elementy z lewej wymieniając przy okazji i tamte podświetlenia

co nie co obczaisz tu: http://www.blauertacho.de/doc/opel/omega-b/aus_und_umbau_fuer_opel_omega_b.htm

3. już było powiedziane, czyli naprawa lub wymiana

4. kluczyk przekręcić w stacyjce i dać zapłon (nie rozruch), nacisnąć przycisk pilota przytrzymując - zamki powinny się zamknąć i otworzyć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności