Skocz do zawartości

Szarpanie podczas ruszania


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,

 

Minął właśnie rok odkąd jeżdżę swoją Sintrą - autko wspaniałe, doskonałe na długie trasy, ale...

 

od samego początku męczy mnie jedna rzecz, ruszanie go (Jej) z miejsca.

 

Za każdym razem jak ruszam samochodem, włączam jedynkę, dodaję gazu, powoli puszczam sprzęgło i czasami samochód zaczyna szarpać (dostaje drgawek), szarpanie jest takie, jakby chciało mi wyrwać skrzynię biegów, drążek od zmiany biegów lata mi po całym samochodzie. W czasie jazdy, przy zmiany biegów, efektu takiego nie ma w ogóle.

Najgorzej jest pod górkę i przy większym obciążeniu.

Dodatkowo na pedał sprzęgła przenoszą się drgania - wystarczy lekko wcisnąć pedał i już czuć pulsowanie sprzęgła, nie ma znaczenia, czy jest włączony bieg, czy nie, czy samochód jedzie, czy stoi.

Wg mnie efekt się nasila - zdarza się to częściej.

 

Oczywiście jak dodam bardzo dużo gazu i będę bardzo powoli puszczał sprzęgło to ruszę płynnie, ale ruszanie będzie bardzo długo trwało.

 

Co to może być? Boję się, że to będzie koło dwumasowe. Czy ten element często wysiada w naszych autach - koszt jest koszmarny.

 

Poza tym nigdy nie miałem okazji przejechać się inną Sintrą i nie wiem, może to jest normalny objaw (duży, ciężki samochód), a ja po prostu jestem przewrażliwiony.

 

Przebieg tego auta to teoretycznie 85tyśkm (ja przejechałem 10tyś).

 

Ssn

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

może to jest normalny objaw

na pewno tak nie może być bo pomyśl co by przeżywali ci co ciągną 20 ton

na początek może sprawdź czy któraś poduszka nie jest zerwana

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość STRUS_TM

Cześć! Takie objawy nie są normalne.Stawiałbym na uszkodzone sprzęgło (tłumiki na tarczy sprzęgłowej lub pęknięta sprężyna docisku) lub,jak pisze kolega-poduszki silnik-skrzynia. O koło dwumasowe się nie martw-to już problem posiadaczy diesli. A próbowałeś ruszać z 2 biegu-są takie same objawy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

O właśnie, objawy można porównać do ruszania na drugim biegu.

Dodatkowo jednak zauważyłem, że przy zmianie biegu z jedynki na dwójkę - też występuje takie jakby "zakołysanie".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Na 100% nie jest to normalne. Jeżdżę Sintra i nigdy czegoś takiego nie miałem. Ale w innych autkach owszem - i zawsze było to albo sprzęgło / docisk lub właśnie te nieszczęsne poduszki mocowania silnika i skrzyni. Poduch łatwo sprawdzić - nie trzeba nic rozkręcać. No a sprzęgło to wiadomo - już trzeba trochę podziałać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam u mnie też tak jest i jak dodaję gazu drązek zmiany biegów dostaje delerki nie mówiąc o bicu całego przodu-mechanik twierdzi że to może być przegub wewnętrzny-czy to możliwe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie nic nie wycenił bo przeguby dostać to cud ,choć dziś namierzyłem firmę tylko muszę podać ilość ząbków i średnice-przegub wewnętrzny prawdopodobnie 200zł/szt.

narazie nasmarowałem stare i trochę pomogło choć nie do końca poczekam parę dni aż smar się dobrze rozejdzie.zacznę od przegubów bo sprzęgło jak czytałem to ponat 1000zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kompletne sprzęgło LUK z tarczą do 1 montażu 650 + jeśli będziesz przy okazji wymieniał hydraułliczny wysprzęglik to następne 650.+ 400 za robote.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Ja mialem niedawno podobny problem. Podczas ruszania autko wpadalo w drgania, ktore rowniez byly wyczuwalne na drazku zmiany biegow. Okazalo sie ze mialem walniete zawieszenie silnika. Mialem zerwane dwie poduszki (jedna z przodu i jedna z tylu). Wymienilem i jest ok. Prawdopodobnie dzieki temu mam tez problem z kolektorem ale to juz inna historia.

Jesli chcesz kupic oryginalne poduszki to..... musisz byc bogatym czlowiekiem :mrgreen: Ja ratowalem sie uzywkami z Allegro i jak narazie nie narzekam. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności