Skocz do zawartości

omega szrpie podczas jazdy


Gość kisiol3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jadą swoją omegą na przykład 100km/h ze stała prędkością to czuć jak szrpie silnikiem tak jaby delikatnie przerywała.Jak dodam gazu probem ustępuje auto nie straci mocy. Problem jest tylko jak sie jedzie na stałej prędokości Co to może byc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka nie pojawiła się żadna podłączałem komputer w celu sprawdzenia czy nie ma jakiś błędów ale jest czysto.Silnik to 2.0 16v

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profil uzupełniony .ale to by chyba wolnych tez perywał a on tylko w czasie jazdy jak sie jedzie ze stałą prędkością pozatym wszystko ok pali super na zimnym jak i na ciepłym mocy nie brakuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami różnie z tym bywa

Jeśli komputer błędów żadnych nie pokazuje, to musisz skupić się na początek na elementach które nie są przez niego "kontrolowane".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Witam Podepnę się pod temat. Posiadam Omęge B z silnikiem benzynowym 2,0 16 V ECOTEC i od pewnego czasu trapi mnie taki oto problem. Omega szarpie przy jeździe tak w przedziale od 1100 obrotów do 1900 w momencie przyśpieszania czy to na jedynce czy na dwójce bieg nie ma tu różnicy. Przekraczjąc 2000 tys. obrotów szarpanie znika ale jadąc ze stała prędkością np 80 km czasem bywa tak że szarpnie i zapali się check ale po jakimś czasie zgaśnie a jak nie to wystarczy zgasić silnik i czek już się nie pali. Na postoju chodzi równo obroty nie falują można gazować i nic się nie dzieje. W zasadzie odczuwalne na postoju jest to jak się z dolnych obrotów wciśnie gaz gwałtownie to w podanym przedziale obrotów słychać że to auto nie wchodzi na obroty płynnie i nim podszarpuje.

Za nim pojadę gdzie kolwiek z tym to chciałby usłyszeć wasze opinie na ten temat .Może ktoś z Was miał taki problem. Kiedyś jak miałem Astrę to podobnie się zachowywała i trzeba było zaślepić EGR a tutaj to nie wiem. Oglądałem silnik i zapierona tego EGR-a nie mogę znaleść. Może ktoś pomoże Pozdrawiam i czekam na info w tej sprawie.

 

[ Dodano: Sob Lip 18, 2009 13:18 ]

A więc tak poszukałem w necie i znalazłem jak z czytać błędy w Omedze.

Wyszło mi coś takiego:

0100 - Nieprawidłowy sygnał z przepływomierza powietrza

0335 - Nieprawidłowy sygnał z czujnika obrotów wału korbowego „A"

 

Więc powiedzcie co z tym zrobić. Jak wymienić to na jakie bo czytałem że omegi nie lubią zamienników. Czekam na odp. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

właśnie tak sobie pomyślałem. co do przepływki to odłączyłem ją dzisiaj podczas pracy silnika wywalił check ale zaraz jak podpiołem to znikł i może dla tego wywala błąd bo komp zapamiętał go. A co do czujnika wału to gdzie on się znajduje?

A i słyszałem że jak odłączysz AKU na parę godzin to komp się resetuje i znikają błędy/ Prawda to ?

Dzięki za pomoc posprawdzam poczyszczę i dam znać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i słyszałem że jak odłączysz AKU na parę godzin to komp się resetuje i znikają błędy/ Prawda to ?

ale nie zawsze

A czujnik przy tym silniku - o ile dobrze kojarzę, to patrząc od czoła - prawy przód, na dole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności