Skocz do zawartości

sterownik pompy zafira 2.2 DTI


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich ....

Jestem właścicielem Zafiry z 2003r. z silnikiem 2.2 DTI. Posiadam ją od 2007r. i do 07 czerwca 2009r. nie miałem z nią żadnych problemów. W ww dniu wracając do domu, na jednej ze stacji paliw z orłem zatankowałem olej napędowy. Po przejechaniu około 30 km silnik zgasł. Rozrusznik kręcił lecz mimo to nie można było uruchomić silnika. Po upływie około pół godziny silnik odpalił i chodził jak gdyby nigdy nic... Następnie po przejechaniu następnych 100 km ponowna sytuacja... silnik zgasł... Dało sie go odpalić... ale nie wchodził na obroty... max 1000 obrotów i to bez mocy.... z rury czarny dym... w końcu złapał obroty i znów kilka kilometrów i tak w kółka aż zgasł zupełnie i już się go odpalić nie dało... obecnie samochód jest u mechanika.... z tego co mi mówił to po podłączeniu do komputera wykazuje 2 błędy: uszkodzony sterownik pompy (tu pompa wtryskowa dwu-gniazdowa o końcówce nr 213 BOSCH) oraz błąd czujnika obrotów wałka rozrządu....

Proszę o fachową poradę co się stało gdyż co zakład mechaniczny to inna diagnoza....

za każdą poradę dziękuję...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli jesteś przekonany, że usterkę spowodowała zła jakość paliwa to z pewnością można to zgłosić w UOKiK:

http://www.uokik.gov.pl/pl/jakosc_paliw/zgloszenie_paliwa_zlej_jakosc/

Możesz też wrzucić info o tym orzełku ku przestrodze w odpowiedni wątek:

http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=33677

 

Niestety nie wiem czy mając paragon i łapiąc awarię kilka kilometrów po zatankowaniu można domagać się pokrycia kosztów naprawy lub jakiejś ekspertyzy :mrgreen:

Może ktoś bardziej doświadczony się wyrazi bo temat istotny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W chwili obecnej wolałbym skupić się na naprawie pojazdu niż dochodzenia roszczenia... bo samochód jest mi niezbędny... Sam nie wiem czy paliwo ma jakiś z tym związek... powiem szczerze że nawet nie wziąłem paragonu... :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mam ten sam problem zafirka 2.2 dti zgasła. padła pompa. niestety na alledrogo brak (213), jedyna rada to Czech 00420776205699 (za 3700 + oddajesz starą) lub

Auto-Importer tel.: (0-33) 815-92-03 za 5300 .

 

niestety nikt nie chce się podjąć naprawy.

 

pozdrawiam

g.ch.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tzn. mam namiary do specjalisty który naprawia te pompy... z tymże pozostawiłem go na koniec gdyż znajduje się on ode mnie około 80 km... a moi mechanicy już rozebrali auto... i teraz to pozostaje tylko laweta:( jeśli chcesz to mogę Ci podać namiar telefoniczny na PW... ten mechanik jest z Lichenia... Poza tym w Bydgoszczy można też dostać taką pompę po regeneracji za 3500zł i oczywiście oddajesz starą... Poza tym w Gdańsku mam też namiar gdzie regeneruje sam moduł sterujący...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności