Skocz do zawartości

małe spawanie migomatem.... pomocy!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam... posiadam opla kadetta 1.6d z 1985roku... mam mały problemik.... ogólnie moja czerwona strzała jest zdrowa.... ale koła odpadają... tam gdzie są przymocowane do podłogi strasznie słabo to wygląda.... zal mi go oddawać na szrot... a jeden mechanik powiedział że koło przednie już ledwo wisi... zdecydowałem się że trzeba to zrobić i tyle... tylko nie wiem jak taka cenowo usługa będzie wyglądać... jeden mi krzyknął tysiąc... jest to możliwe żeby taka cena była wysoka?;) wiem że podłoga jest zgniła i trzeba by było wstawić jakiś element ale tysiąc to chyba troszkę wygórowana cena czy może mi się wydaje???

 

ps: nie piszcie nic tylko że na szrot albo by się go pozbyć bo to odpada....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no troche roboty przy tym jest

a w zaleznosci od stanu podlogi to trzeba ciac tak daleko az bedzie do czego przyspawac

a to juz potem jest czas i rozbieranie

dorabianie blachy i...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to miejsce w którym przedni wahacz trzyma sie budy samochodu można to zrobić od wewnątrz samochodu z tym że trzeba wyciąć kawałek blachy w środku tak żeby widzieć śruby mocujące tuleje wahacza. Ja robiłem w ten sposób że najpierw wycinałem te zgnilizne ile mogłem. Potem robiłem szablon z kartonu tak żeby pasował w wyciętą dziure. Należy pamiętać że trzeba zrobić w wyciętym kawałku blachy dziury na te dwie sruby ktore mocują tuleje wahacza. Robiłem tak u siebie z dwóch stron w swoim klekocie i jak narazie od prawie roku się kupy trzyma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość challenger

Zaraz pewnie jakis admin opierniczy Cię że się nie przywitaleś więc lepiej zgloś się tutaj:

http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=23972

Wracając do tematu, niedawno mialem spawane mocowanie wahacza, z tym że nie wygladalo to jeszcze tragicznie - zaplacilem za to 120 zl, z tym że gość mial do czego sie przylapac. Lord_wiader podobno u znajomego placil 2 setki, ale wygladalo to znacznie gorzej. W obu przypadkach bylo to spawanie oczywiscie tylko jednego kola. Najlepiej będzie jak wybebeszysz środek z wykladziny i wygluszeń tak, aby bylo widac z góry jak to wyglada, a poza tym to zawsze troche mniej roboty w zakladzie, a wiec ostatecznie nizsza cena. Jak juz to zrobisz to lepiej pojedz szukac innego warsztatu, bo wg mnie 1000 zlotych to zdzierstwo, chociaz trzeba by zobaczyć jak to wygląda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

challenger, nie opierniczy tylko nakieruje i po prosi na początek :wesoly:

007legia, szukaj innego blacharza a z drugiej strony na pewno nie skończy się na mocowaniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

hmm... zobaczymy.... no ja osobiście myślę że może zamknę się za 2koła w 600zl.... wygląda to tragicznie od dołu.... jutro pozdejmuje z góry wszystkie wykładziny i zobaczę jak to wygląda z góry.... mam nadzieje że się da jeszcze go uratować....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakies 2 miesiace temu ja razem z jednym znajomym mechanikiem poprawialem blacharke. co prawda zgnitych mocowan wachacza nie mialem ale jeden trzeba bylo poprawic. ogolnie caala blacharka wyszla mnie ok 300zl.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności