Skocz do zawartości

czy ten rocznik miał abs ?


Rekomendowane odpowiedzi

prosze rozwiać moje wątpliwości dotyczące obecności systemu abs w astra g

Z16SE z 2002r, czy ten rocznik miał montowany seryjnie abs ? czy jest

mozliwośc aby ten model nie był wyposażony w tem system

dziękuje za odpowidz

zmieniłem tytuł / andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie "arek", ABS jest standardem od prawie 1.5 roku, a jeśli chodzi o model z 2002, na pewno w tym czasie był opcją dodatkowo płatną. Pamiętam, że dopłata wynosiła 2000 zł.

Model podstawowy Astry G z silnikem Z16SE z tych lat był golasem (1 poduszka i wspomaganie), a dodatki trzeba było dofinansować.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie "arek", ABS jest standardem od prawie 1.5 roku, a jeśli chodzi o model z 2002, na pewno w tym czasie był opcją dodatkowo płatną. Pamiętam, że dopłata wynosiła 2000 zł.

Model podstawowy Astry G z silnikem Z16SE z tych lat był golasem (1 poduszka i wspomaganie), a dodatki trzeba było dofinansować.

 

Pozdrawiam

no z tym nie do konca sie zgodze

bo jeszcze na pocauztku roku sasiad chcial se kupic nowa astra G (oczywiscie mu to z glowy wybilem) pokazywalmi nawet w salonie model kotry go zauroczyl

niestety najbiedniejsza wersja miala tylko poduszka kierowcy

ABS ESP poduszki pasazera ani nawet radia tam nie bylo...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, pracuję w salonie od 10 lat, więc proszę, nie sprzecaj się ze mną.

ABS jest standardem, jak mówiłem, a ESP to zupełnie inna opcja (program stabilizacji toru jazdy) i jest za dopłatą, ale na pewno nie występuje w ogóle w Astrze Classic II (tak aktualnie nazywa się ten model).

Po za tym produkcję w/w auta już zakończono.

Nie jesteś kolego na bieżąco, a w mediach tyle się mówi i pisze.

Nie wiem, dlaczego wybiłeś z głowy sąsiadowi zakup Astry Classic II, przecież to jest bardzo dobre i sprawdzone auto.

Możesz przekazać temu panu, że w standardzie są:

2 poduszki powietrzne, ABS,wspomaganie kierownicy,wyświetlacz wielofunkcyjny (data,temperatura zewnętrzna i godzina), instalacja radiowa z 2 głośnikami,dodatkowe światło STOP, przyciemniane szyby,obrotomierz.

Dobrą, dodatkową opcją jest pakiet RIVIERA (klimatyzacja, c. zamek), który kosztuje 4.750 zł.

Jeśli jeździsz Astrą F to super, tylko nie zrażaj ludzi do nowszego modelu, na który nie możesz sobie może pozwolić.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

jeszcze dzis mozna kupic astra G w ktorej ABS jest jako opcja

Jeżeli mówimy o nowym samochodzie to, nie wiem od którego roku ale ABS już MUSI być w standardzie więc chyba coś pomieszałeś, chyba że mówisz o używanej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byl to poczatek roku 2009 i auto z wyprzedazy rocznika 2008

i bylo nowe ale wlasnie przez takie biedne wyposazenie (tak jak pisze w srodku byla tylko poduszka kierowcy) i nic wiecej wybilem mu nie koniecznie ten model ale ten egzemplarz ktory tam stal z glowy... wlasnie miedzy innymi z tego powodu

nie wiem skad ono bylo (gdzie wypordukowane) ale nawet sprzedajacy w salonie nie byl w stanie na temat tego egzemplarza zybt wiele powiedziec i dlaczego tam wlasciwie nic nie ma w srodku...

 

schodzimy teraz troche z tematu ale pisze o tym bo sam sie z tym spotkalem

tez bylem przekonany ze powinno byc tam cos wiecej - nie mowie juz o radiu czy glosnikach czy oklawiszu doprzelaczania oiegu wew/zew ale wlasnie o systemach bezpieczenstwa

 

a to czym ja jezdze:

astra F w wersji kombi jest jednym z kilku aut ktore posiadam - jedyny opel dlatego tylka ja mam tu na forum w profilu

a jezdza nia bo jest akurat najbardziej dopasowana do moich potrzeb

i nawet jak we wrzesniu doloze se jeszcze octavia to astry nie sprzedam i dalej bede ja mial w profilu - takze to co tam jest wpisane akurat niewiele swiadczy o tym na co mozna se pozwolic i czym kto jezdzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię cały czas o nowym samochodzie, który od 2005 roku posiada takie wyposażenie, jak wymieniłem i nazywa się Astra Classic II.

Gwarantuję, że nie było modeli podstawowych z 1 poduszką z tego rocznika, wszystkie miały 2 airbagi i wspomaganie, a ABS pojawił sie w standardzie, jak wcześniej pisałem.

Na 300 % rok produkcji 2008 posiadał ABS i 2 poduszki.

Ten sprzedawca powinien chyba zmienić pracę skoro nie potrafi zaprezentować samochodu. Wstyd, że ktoś taki reprezentuje salon samochodowy z dobrą marką.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności