Skocz do zawartości

szarpanie przy dodawaniu gazu


Gość MaRxK

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś bedzie mógł mi pomóc.

Zaobserwowałem dziwny objaw. Mianowicie gdy jadę zimnym samochodem to przy dodawaniu gazu strasznie szarpie samochodem, dziś działo się to na 2, 3 biegu, 4 nie sprawdzałem. Objaw jest taki, że dodaję gazu i czuję jakby na początku nie miał wystrczającej ilości paliwa, bo dopiero po pewnym czasie od wciśnięcia pedału gazu zaczyna przyśpieszać, ale jednocześnie szarpie. Objaw mija po 3-4 kilometrach. Nie zdarza się również gdy rozpoczynam jazdę samochodem który całą noc stał w garażu, a więc silnik nie jest bardzo zimny.

 

czy ktoś zna w warszawie godny polecenia warsztat gdzie mają dobrego fachowca od diesla ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za linki, przeczytałem je i nie znalazłem podobnego problemu jak u mnie. Ja nie mam w ogóle kłopotu z odpaleniem samochodu. Szarpanie jest odczuwalne gdy samochód juz się toczy i dodaje gazu.

 

Jedyne podobieństwo w jednym z podanych linków jest takie, że tak dużych problemów z szarpaniem nie mam jak wyjeżdżam rano z garażu. W garażu podłoga jest trochę pochyła, że przód samochodu jest niżej niż tył.

 

Może rzeczywiście te problemy to zapowietrzanie sie układu paliwowego, ale w podanych linkach objawem zapowietrzenia jest problem z odpaleniem - którego u mnie nie ma (odpukać w niemalowane)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

Mam ten sam problem. Mogę powiedzieć co wymieniłem i nie rozwiązało problemu:

- rozrząd (to akurat związane z kupnem)

- olej i filtry wszystkie

i te które mocno podejrzewałem, że są tego stanu przyczyną

- świece żarowe

- termostat

Z termostatem to była taka historia, że wskaźnik temperatury pokazywał mi na rozgrzanym silniku tak ok. 80 C. Wszyscy stwierdzili, że to termostat a po jego wymianie wskaźnik temperatury w ogóle przestał pokazywać temperaturę. I w piątek będę wymieniał czujnik temp. W między czasie (wskaźnik jeszcze pokazywał coś) miałem robioną diagnostykę komputerową, która nie wykazała żadnych błędów.

W sieci znalazłem chyba dwa podobne przypadki ale też nikt nie pochwalił się rozwiązaniem.

Gdybyś coś Ci się udało zrobić myślę, że się pochwalisz.

 

Pozdrawiam

Tomek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Problem mialem identyczny ale zniknął kiedy przerzuciłem się z taniej stacji i pb95 na ciut droższą,BP Ultimate 98.Problem zostal rozwiązany-tyle ze na silniku benzynkowym :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej nie jest wina paliwa, zawsze tankuję na BP diesel ultimate. Więc problem tlwi w czymś innym. A może jest jakaś część w astrze która nie lubi zimna, bo u mnie problem zaczął się dopiero wtedy gdy temperatura zaczeła spadać poniżej zera i gdy samochód na takiej temperaturze postoi np 8 godzin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

Dzięki za wczorajsze podpowiedzi. Sprawdziłem czujnik faktycznie jest uszkodzony.

Co do dławienia to nie jest to raczej spowodowane paliwem. Tankuje na tej samej stacji Orlenu od kilku lat i nigdy nie było problemów.

Raczej powód ma związek z temperaturą. Wystarczy, że przejadę 3-4km nie przekraczając 2000 obrotów i problem znika do następnego dłuższego postoju.

Na nierozgrzanym silniku wygląda to tak, że po uruchomieniu szarpie gdzieś przy 2 tys., po drugim kilometrze przy ok. 2500 itd. Wszystko to też zależy od temperatury na zewnątrz.

Zobaczę co będzie po wymianie czujnika.

Pozdrawiam

Tomek J

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności