Skocz do zawartości

Astra H piasta koła przód


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Muszę wymienić piastę koła w Astrze H. W serwisie za tą część żądają ok. 1500. W sklepikach można kupić zamienniki Ruville za ok. 600 lub SKF za ok. 500. Kupić oryginał czy zamiennik? I druga sprawa - jakimi momentami powinno się dokręcać nakrętkę piasty oraz śruby?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało możesz zapakować Ruville, SKF, FAG, czy SNR, to górna półka.

Co prawda Ruville to w tej dziedzinie bardziej pakowacz, ale w środku opakowania znajduje się łożysko z pozostałych wymienionych firm. FAG czy SKF wykonuje do Opli łożyska na 1 montaż.

a momenty (nowa nakrętka):

1 - 150Nm

2 - poluzować o 45*

3 - 250Nm

 

Temat przenoszę do wł.działu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Skoro w pudełku Ruville znajduje się piasta SKF, to kupię zestaw tej drugiej firmy. Wracając do momentów dokręcania - jakie powinny być w przypadku śrub łączących piastę ze zwrotnicą?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez szukalem jakie fozyska dobre i znalazlem na forum pewna klasyfikacje - pozwole sobie zacytowac, mysle ze jest dosc sluszna i moze komus sie przyda

 

"SKF może są dobre, ale made in Sweden.

Made in Italy albo France już nie.

Moi łożyskowi faworyci to

-Nachi

-Koyo

-FAG

-NTN

-Timken

-SKF

-FŁT Iskra

-KBC Korea

dłuuuuuuugo dłuuuugo nic, i na końcu

-CX"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arty, a SKF made in china

albo FAG made in korea? :shock:

nie będę wnikał w jakość, bo z wymienionych firm bo są tu lepsze i gorsze

tylko odpowiedz sobie jeszcze - które z nich mają w swojej ofercie piasty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj w serwisie, naciąganie. Montują zwykłe części dostępne na rynku, nie koniecznie oryginalne, przynajmniej u mnie w mieście. Kup najtańszy zamiennik i ciesz się sprawnym autkiem za 1/3 ceny. :shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie kupiłem, bo postanowiłem przyjrzeć się ofercie FAG. Niestety, w moim mieście nikt nie handluje piastami tej firmy, co gorsza - w internecie ilość informacji na temat piast FAG do Astry H jest znikoma :shock: Może podacie namiary na jakiegoś konkretnego sprzedawcę, który ma w swojej ofercie piasty FAG (w przyzwoitej cenie)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arty, a SKF made in china

albo FAG made in korea? ???

nie będę wnikał w jakość, bo z wymienionych firm bo są tu lepsze i gorsze

tylko odpowiedz sobie jeszcze - które z nich mają w swojej ofercie piasty

Z tych co przytoczylem to piasty ma SKF, FAG i na pewno ktos jeszzcze, bo sa tez tanie piasty gdzie musza dawac jakies gorsze lozyska.

Ja zastanawiam sie nad FAG - widzialem na allegro ze maja takie piasty, chyba nawet minimalnie taniej niz SKF.

Zastanawialem sie tez czy nie mozna wymienic samego lozyska, ale znalazlem katalog łozysk SKF gdzie sa przekroje rozwiazan i widze ze te nasze piasty sa jednoczesnie bieżnią łozyska, a wiec nie ma co wymienic trzeba calosc - szkoda

 

Co do kupowania najtanszeg ozamiennika to nie polecalbym - zwlaszcze lozyska i jeszcza jesli chce sie pojezdzic troche samochodem. Lepiej zaplacic wiecej i miec spokuj na kilkadziesiat tys, niz zaoszczedzic na poczatku, a za chwile znow zmieniac.

 

Ktos kiedys ciekawie to wyjasnil - najtansze zamienniki sa po to bo ktos i tak je kupi niezaleznie od jakosci - ktos kto sprzedaje samochod.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem SKF-a w pudełku Ruville i pojechałem do serwisu Opla, gdzie za "stówę" z groszami tę część mi wymienili. Przy okazji miałem możliwość sprawdzić, kto jest producentem piasty - okazało się, że oryginalnie założona jest piasta SKF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności