Skocz do zawartości

pierwszy przegląd techniczny Opla Astra II (2008)


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Jutro mam pierwszy przegląd techniczny. Czy możecie mi powiedzieć ile to będzie kosztowało i co tam wymieniają w ramach gwarancji. Na co zwrócić uwagę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz pojęcia.

Przegląd, to jest wymiana oleju wraz z filtrem oraz sprawdzenie wszystkich elementów eksploatacyjnych. Na gwarancji z kolei wymienia się uszkodzony element, który jej podlega, a trwa ona 2 lata bez limitu kilometrów.

Warunkiem utrzymania gwarancji jest wykonywanie przeglądów co rok lub 30 000 km w stacji autoryzowanej. To samo dotyczy gwarancji 12-letniej na perforację nadwozia.

Ceny przeglądów w stacjach autoryzowanych w Polsce są bardzo zróżnicowane, ale jest to koszt około 500 zł.

Jesli masz silnik 1,4 TWINPORT, to zaoszczędzisz w przyszłości pieniądze, bo jest on napędzany łańcuszkiem rozrządu, który teoretycznie jest niewymienny.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

Jeżeli gwarancji podlegają części zawieszenia (sworznie, drążki, amortyzatory itp) to przejedź się przed przeglądem na stację diagnostyczną i niech sprawdzą zawieszenie, jeżeli coś wykryją to wtedy jedź na przegląd i niech wymieniają w ramach gwarancji.

 

P.S. Masz nowy samochód czy zamarzał ci ręczny w zimie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to auto jest ubiegłoroczne, więc nie ma raczej mowy o wymianie elementów eksploatacyjnych chyba, że ma spory przebieg.

Jeśli tak jest, to nie wszystkie elementy wymieni się na gwarancji. Ilość kilometrów też jest istotna przy uznawaniu gwarancji.

Trzeba dokładnie czytać książkę gwarancyjną, żeby nie mieć później niepotrzebnych pretensji.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki za odpowiedź.

Mam nową Astrę II. Wymienili mi płyn chłodzący, mikrofiltr wentylacji, dokonano dezynfekcji układu klimatyzacji i ecoservice przegląd zabezpieczenia antykorozyjnego. Zapłaciłam 615zł + gratis mycie i (czyszczenie - lipa!). Czas przeglądu 5 godzin.

 

W sierpniu mam do wymiany olej. W zimie nie zaciągam ręcznego, tak dowiedziałam się przypadkiem, że lepiej tego nie robić, gdy mróz na zewnątrz. W poprzednim aucie (fiat Punto, zaciągałam i było OK)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego wymienili Tobie płyn hamulcowy, przecież zmienia się go co 2 lata.

Z tym filtrem też bym polemizował.

Coś mi się wydaję, żę trochę Cię naciągnęli, ale takie niestety są niektóre serwisy.

Jeśli chodzi o hamulec ręczny, jeżdżę już 15 samochodem i nigdy, ale to nigdy nie zamarzł mi zimą i to bez względu na temperaturę.

Jeśli zaciąga się go codziennie, po prostu nie ma prawa.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

Jeśli zaciąga się go codziennie, po prostu nie ma prawa.

Jeżeli będziesz miał dziurawe/sparciałe osłonki z ręcznego przy kołach, to dostanie się tam woda i błoto które w zimie zamarza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki za odpowiedź.

Mam nową Astrę II. Wymienili mi płyn chłodzący, mikrofiltr wentylacji, dokonano dezynfekcji układu klimatyzacji i ecoservice przegląd zabezpieczenia antykorozyjnego. Zapłaciłam 615zł + gratis mycie i (czyszczenie - lipa!). Czas przeglądu 5 godzin.

 

W sierpniu mam do wymiany olej. W zimie nie zaciągam ręcznego, tak dowiedziałam się przypadkiem, że lepiej tego nie robić, gdy mróz na zewnątrz. W poprzednim aucie (fiat Punto, zaciągałam i było OK)

 

A jaki to serwis??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności