Skocz do zawartości

Brak ssania przy porannym rozruchu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam brać :?: ,szukałem w archiwumale nie znalazłem nic na przypadłośc mojej zafiry :) Po poranym rozruchu silnik nie ma obrotów ssania , ale jak przekroczy temperatura powietrza ,około20 stopni silnik dostaje ssanie i zachowuje sie jak książka pisze, pali za każdym razem na strzała, nie szarpie przyspiesza prawidłowo :spoko: .Błedów brak , wskazania czujników temperatury prawidłowe :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wskazania czujników temperatury prawidłowe

Mimo wszystko sprawdziłbym czujnik temp. płynu.

sprawdzałem wielokrotnie na opelscanerze zawsze odczyt prawidłowy, pozatym jeśli z ran odpale samochód ,zgasze go i ponownie odpale czasami ma ssanie :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak piszesz temperatura ma wpływ, a jest to czujnik NTC, dlatego on pierwszy się narzuca.

Drugim NTC jest czujnik temp. powietrza dolotowego, ale on podczas rozruchu nie ma pierwszeństwa.

No i czy pomiary były robione w trakcie złej pracy silnika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak piszesz temperatura ma wpływ, a jest to czujnik NTC, dlatego on pierwszy się narzuca.

Drugim NTC jest czujnik temp. powietrza dolotowego, ale on podczas rozruchu nie ma pierwszeństwa.

No i czy pomiary były robione w trakcie złej pracy silnika?

przed odpaleniem jak i w trakcie rozgrzewania sie silnik :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Krzywy1978

Cześć witam Cię kolego ,chyba rozumie cie najbardziej bo mam ten problem już od roku ,dokładnie ten sam problem ,bo na forum też to pisałem ale nikt mi nie pomógł tylko tak jak tobie piszą ,czujnik temp.lub czujnik powietrza dolotowego :beer: A ja znowu byłem u znajomego w serwisie Opla i on kazał mi szukać przyczyny w przepustnicy ale wyczyściłem ją oraz przywróciłem jej parametry serwisowe czyli komputerem zdiagnozowałem I DALEJ jest TEN SAM PROBLEM CO U CIEBIE, dlatego jak masz jakąś poradę to proszę o odpowiedz. pozdrawiam :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy.

jak bym czytał o swoim aucie.

mam to samo wszystkie odczyty na komputerze ok. ale też czasem nie wchodzi na ssanie. czekam około 2 minut jak sie nagrzeje i potem jazda. Nauczyłem sie z tym jeździć.

Ktoś mi powiedział kiedyś że może być przepływka walnięta:( ale na razie mam inny problem czuję zapach benzyny w kabinie:(

wszystko niby szczelne ale jak zajedzie benzyną to aż głowa boli.

Może ktoś miał tak w Zafirce?:beer:

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszukujecie się problemu tak gdzie go nie ma.

Pomyślcie. Gdyby nie było ssania to by auto nie odpaliło , tak?

To nie stary polonez , że na ssaniu wył jak opętany

Ja mam tak samo jak opisujecie i dla mnie to nie problem. Czasem po odpaleniu mam ok. 1500obr/min a czasem są w okolicach jałowych ( 1000).

Auto odpala , jeździ , błędów nie ma, więc problemu nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzywy1978

Kolego to chodzi o temp. otoczenia może raczej to nie szkodzi ale całą Zimę jezdzisz bez ssania a w Lecie masz je codziennie to norma twoim zdaniem.

Tak jak niektórzy psełdo mechanicy zaślepiają EGR a moim zdaniem jak ktoś coś założył to ma być i funkcjonować.prawda

pozdrawiam

 

[ Dodano: Pon Paź 05, 2009 19:54 ]

No i nic sie nie dowiem na ten temat ,szkoda że nie ma znachorów http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/bored.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności