Skocz do zawartości

Olej skrzyni biegów...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Użyłem szukajki i na hasło "skrzynia biegów" znalazło mi temat np "Najbardziej zaniedbana F w kraju"...

Zatem temat otwieram i czekam na sugestie. Co ile powinno się wymieniać i jak sprawdzić poziom, ewentualnie zużycie oleju w skrzyni biegów.

 

F-ka 8V

 

Z góry THX.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nikt nie złoży Ci skrzyni tak jak była złożona fabrycznie. Narobisz sobie więcej problemów niż masz, jeśli masz oczywiście, bo okresowa wymiana oleju to nie jest problem i właściwie nie ma czegoś takiego. Jak nie masz wycieków to jeździj i już ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego EDI, w specyfikacji technicznej dla Opla astry F jest napisane że:

sprawdzanie poziomu co 30 000 km lub co 2 lata (bez konieczności wymiany okresowej).

Pod pierwszym linkiem masz napisane jak to zrobić:

http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=17036&highlight=wymiana+oleju++skrzyni

Pod kolejnym do poczytania by w przyszłości nie zakładać nowych tematów:

http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=14754&highlight=wymiana+oleju++skrzyni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem szukajki i na hasło "skrzynia biegów" znalazło mi temat np "Najbardziej zaniedbana F w kraju"...

to zaznacz szukanie tylko w tytulach

a bedzie latwiej

 

naucz sie korzystac z szukajki

to zajmuje pare minut

i ustawien jest kilka

 

nie jest to trudne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam osobiście wymiany oleju w skrzyni jeśli nie ma żadnych wycieków i innych problemów. To nie jest dobry pomysł :beer:

Bo nikt nie złoży Ci skrzyni tak jak była złożona fabrycznie.

ja nie rozumiem po co rozbierać skrzynię????? Odkręcasz miskę skrzyni (osłonę mechanizmu różnicowego) i olej sobie zleci.Oczywiście to dla osób które jednak upierają się przy wymianie,bo tak jak napisał Bogo, opel nie przewidział konieczności wymiany oleju w skrzyni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opel nie przewidział konieczności wymiany oleju w skrzyni.

ale tez jej nie zabronil

dlatego jest otwor do przelewu i wlewania oleju

a w F23 jest otwor spustowy

akurat w tej skrzyni jest zalecana zmiana oleju

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

a ja tez o oleju ale silnikowym a mianowicie mam astre 1f teraz przebieg 113tyś przy 115 mam wymienic olej tak były właściciel powiedział, a kupiłem jak miał przebieg 100tyś olej jaki tam jest bo został na dolewanie to ,Genuine GM Motor OIL 5W-30 super synthetic .i teraz pytanie jaki teraz kupić ? czy ten sam o tych parametrach 5w-30 czy juz inne parametry trzeba ,,,,,,,dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności