Skocz do zawartości

"Majstra" od komputera poszukuje


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Hejka.Mam dziś taki nie "oplowski" problem:) Mianowicie jakieś 2 tyg. temu postanowiłem że czas na zmianę komputera.No i kupiłem sobie nowy procesor...płytę główną itd....jedyne co mi zostało "stare" to karta graficzna....No ale problem polega na tym że że na tej płycie głównej nie chodzą mi DWIE pamięci razem DDR (tzn dwa razy po 128 mb na szynie 266) A gdy włożę jedną kość dopiero się komputer uruchamia.No to myślę sobie że to winna pamięci(szyny) więc dziś kupiłem pamięć 256mb na szynie 400 i w ogóle na niej komputer nie chce odpalić......więc już zgłupiałem całkiem.Słyszałem że pamięci trzeba "dobrać do płyty głównej" no ale jak na razie mi to coś się nie udaje....jutro pamięć oddaję i spróbuje z inną ale wątpię że to coś da.Jak myślicie w czym leży wina?Płyta główną i procek są na gwaranci a tak jak pisałem chodzi mi tylko na jednej kości 128 mb kingstona na szynie 266.Może to przypadkiem jakiś konflikt sprzętowy między pamięcią a kartą graficzną???Naprawdę nie wiem już co myśleć.Z góry dzięki za jakieś porady......bo wydałem trochę kasy a mam problem z pamięcią jak mi się wydaję i męcze xp na 128 ddr;/.Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniakopel, pamiec musisz dobrac tez pod wzgledem taktowania ,komp powinien sygnalem z glosniczka podac ci jaki wystepuje blad,na necie znajdziesz opis bledow dzwiekowych i co one oznaczaj.MIale to samo u siebie ,niby dwie te same pamieci tej samej firmy i niby ta sama czestotliwosc a sie gryzly po dokladnym sprawdzeniu okazalo sie ze jedna byla z powiedzmy poczatku roku a druga z konca roku i w tym momencie juz cos nie gralo,po znalezieniu mniej wiecej tych samych pamieci udalo sie .Nie lepiej ci zamias kilku pamieci zapiac jedna ???mozesz zawse powymieniac w sklepie albo wziac kompa do sklepu i niech ci dopasuja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

podaj model plyty glownej.

w niektorych liczy sie gdzie to pamiec wpinasz, jesli masz 3 sloty to upychaj 1 i 2 sa na 100% podpisane, kolejnosc ulozenia pamieci tez potrafi sie liczyc. jesli twoja plyta obsluguje duala to koniecznie musisz looknac do instrukcji bo tam wlozenie w jeden moze wylaczac inny.

mozna tez tak,

wez dzialajaca pamiec i przelec po wszystkich slotach, poprubuj tak z kazda nie wkladajac innych. potem experymetuj z dokladaniem w rozne miejsca pozostalych kosci. troche zabawy z on/off i moze do czegos dojdziesz :mrgreen:

glupot z tym zwiazanych jest sporo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No właśnie problem w tym rzecz że jak miałem te dwie pamięci dwa razy po 128 mb to mi nie działały razem(tylko osobno) wiec jedną kość sobie sprzedałem.I dziś kupiłem kość 256(jedną cała na szynie 400) i ona JEDNA wogole nie odpala komputera....piszczy ciągle tak samo po 3 sekundy jeden pis bez żadnych różnic.Gdy włoże z powrotem tą jedną kość 128 mb na szynie 266 to chodzi.......kombinowałem już ze zmienianiem gniazd.....itp i nic:( A płyta główna to ECS 755-A2.Może to kurde wina jakiś ustawień w biosie??Albo gryzię się coś z kartą grafiki??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wiec tak, problem w tym ze jest to plyta oparta na ukladzie sis a to zawsze oznacza problemy :twisted:

 

1 dlugi sygnal oznacza blad pamieci (jak u ciebie), 3 krotkie to cos z grafika (jesli sie nie pomylilem bo w serwisie komputerowym pracowalem jakies 3 lata temu i juz nie wszystko pamietam bez sciagawki :P )

 

mozliwe jest ze pamiec ktora ci sprzedali jest uszkodzona albo poprostu nie odpowiada twojej plycie, wymien. mozesz tez jesli masz u kogo wlozyc swoje czesci do innej plyty i sprawdzic czy odpala. jak by odpalily to niech ci plyte wymienia bo cos z nia nie tak skoro dzialjace podzespoly nie wspolpracuja.

 

dla pewnosci ze nie sa to bledne ustawieni biosu zrob mu resecik zworka (chyba minimum 6sekund trzeba trzymac w pozycji czyszczenia), albo odlacz kabel zasilania i wyjmij baterje, jak nie mozesz znalesc albo nie masz zworki (sa i takie plyty)

 

sorka ze tak chaotycznie ale juz troche spiacy jestem :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ehh też nie wiem czego to wina.Sprubuje z baterią ale wątpie że to coś da gdyż tak jak napisałem komputer chodzi ale na kongstonie 128mb na szynie 266.Co do dzwięków to piszczy ciągle (jeden pisk koło 23 sekund potem tyle samo czesu przerwy i tak w kółko).Na tej 128 komputer chodzi idealnie....wszystko tak jak ma być tylko że to za mało tego ramu nie wspominając już o windzie xp;/ która ledwo śmiga.Procek z płytą główną jest na gwarancji.Pamięc w sumie już mam drugą(z tą co dziś kupiłem) , nowy zasilacz i tylko karta grafiki pozostała "stara" ale uruchomiałem gry i chodzi jak ma.Miałem wcześniej też płyte główną ecs i nie miałem problemu z tymi (dwa razy po 128 mb na szynie 266 kingstonami)I pamięci moje jak i tak co dziś kupiłem na pewno są sprawne.W płycie głownej każde gniazdo ddr też działa gdyż przekładałem tą na której mi teraz chodzi i odpala na jednym slocie jak i na drugim.Wiec płyta główna jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częstotliwość taktowania pamięci nie ma większego znaczenia w Twoim przypadku. Jak zakładasz na szynie 400 do płyty która obsługuje 400 to powinno śmigać... Najlepiej jak masz kogoś znajomego z taką pamięcią (256MB/400MHz) to podejdź do niego z Twoją pamięcią na nawet z komputerem... i zamieńcie pamięci... jak Twój komp się uruchomi z jego pamięcią a jego z Twoją nie to będzie wiadomo że chodzi o pamięć. Możesz jeszcze spróbować wpiąć pamięć w inne gniazdo... takie coś też jest możliwe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Hejka chłopaki:) Wiec sprawa wygląda tak.Po pracy wsiadłem w samochód(znów hehe) i pojechałem do komisu gdzie gościu miał koło 40 różnych pamięci ddr takich jakie teoretycznie powinny u mnie chodzić....no i chyba gdy włożył 5 czy tam 6 kość komputer odpalił:mrgreen: I chodzi już tak ja ma na 256 mb ddr na szynie 400.Chodź znając siebie pewnie za miesiąc pojadę po 1 giga pamięci i dalej metodą prób coś się dopasuje.....więc jednak prawdą jest że do ECS trzeba dobrać pamięć:)Dzięki wielkie za porady i za zainteresowanie moim problemem.Browarki idą do was:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

moze slot pamieci uszkodzony? sprawdz w obu slotach raz w tym raz w tym i zobacz, jesli chodzi w obu to w biosie musisz ustawic- ram-y maja rozne czestotliwosci taktowania i musisz niestety ustawic na ta nizsza jesli masz 266 i 400 to na 266. Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności