Skocz do zawartości

pompa wspomagania? kolumna kierownicza? maglownica?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam. Jestem nowy na tym forum więc się powoli wdrażam;) posiadam zafire z 2001 roku i ostatnio przysparza mi trochę problemów. jednym z nich jest to że wspomaganie podczas wchodzenia z większą (nie przesadzając z większą:wino:) prędkością w zakręt w pewnym momencie się wyłącza. tzn skręcam kierownicą wchodząc w zakręt jest ok ale w pewnym momencie kiedy pogłębiam skręt po prostu coś się blokuje. Wtedy przed zderzeniem z słupkami ratuje hamowanie albo użycie dużej siły żeby przekroczyć punkt blokowania. kiedy się go przekroczy mogę dalej pogłębić skręt i kręcić lekko kierownica. Ostatnio dzieje się też tak podczas szybszego parkowania. Dodatkowym objawem jest to że podczas kręcenia kierownicą słychać skrzypienia. Ostatnio byłem u mechanika i wymieniając drążki kierownicze sprawdził płyn od wspomagania. płyn jest więc wycieków w pompie nie ma. Dodam jeszcze ze samochód rok temu uderzył przodem z dużą siłą w wysoki krawężnik tak ze pękła miska i wymieniać trzeba było sanie pod silnikiem. może ktoś miał podobny problem i podzieli się wnioskami. Całego układu kierowniczego na ślepo nie chce wymieniać. Z góry dziękuje i pozdrawiam:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dobry pomysł z tym sprawdzeniem jazdy bez wspomagania. Ale ja chyba nie mam tyle siły żeby to sprawdzić. Stary polonez z zapieczonymi zwrotnicami to pikuś przy prowadzeniu Zośki bez wspomagania. nie dało rady tego ukręcić. Masakra. Jedno stwierdzenie: po wyjęciu bezpiecznika od wspomagania, absu i prędkościomierza silnikiem przestało szarpać i światła nie przygasały po dodaniu gazu. Chyba regulator napięcia do wymiany. Ale na wolnych obrotach depnąłem gazu i poruszałem kierownica i wszystko było ok Zauważyłem też ze blokowanie następuje przy skręcie w lewo w prawo nie przypominam sobie. nie jest to żadna poważna usterka ale momentami denerwująca:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności