Skocz do zawartości

Alufelgi z oponami do opla signum


Gość trato

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem kompletnie zielony w tym temacie wiec prosze was o pomoc. Chcialbym zamowic przez internet uzywane alufelgi od razu z oponami do opla signum rocznik samochodu 2003. Znalazlem coś takiego: :ALUFELGI 17-CALOWE Z OPONAMI ROZSTAW 5X110,OPONY 215/50R17 91W GOODYEAR EXCELENCE,BIEŻ OK 6-7mm. PROSTE SPRAWDZONE NA WYWAŻARCE". Pytanie czy beda mi pasowac do mojego opla (sprzedawca twierdzi, ze TAK). Obecnie mam w rozmiarze 215/55/R16. Felgi 16" sa rowniez zalecane w mojej instrukcji obslugi. Pytanie jest takie (bo gdzies wyczytalem) czy moj ABS ne bedzie szwankowal przy takich felgach 17". Pytale rowniez sprzedawce o sruby mocujace felgi tkz. piny, on twierdzi ze moge je wziac z moich obecnych felg stalowych (opony zimowe). Prawda to czy fałsz? Aha koszt tego wszystkiego z przesylka to kolo 1900zl, opony maja 6-7mm bieznika, ile na tym jescze pojezdze. Nie chcialbym tu podawac firmy opon, ale z tego co wiem to sa z tej lepszej firmy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

-temat powinien być tu: http://forum.opel24.com/viewforum.php?f=128

-215/50 R17 są ok jako zamienniki

-śruby do alufelg są inne niż do stalowych (na pewno są dłuższe, a oprócz tego różnią się stożkiem-płaski lub kulisty, nie pamiętam który jest do których felg...)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6-7mm bieznika, ile na tym jescze pojezdze.

nowa ma 8 mm,więc łatwo obliczyć

on twierdzi ze moge je wziac z moich obecnych felg stalowych

jak tak twierdzi,to jego problem,gdyby nie pasowały,to musisz się z nim dogadać co i jak

podaj link do tych felg,będzie łatwiej ocenić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-śruby do alufelg są inne niż do stalowych (na pewno są dłuższe, a oprócz tego różnią się stożkiem-płaski lub kulisty, nie pamiętam który jest do których felg...)

opel stosuje te same sruby do stalowek i aluminiowych

felgi innych producentow juz wedlug ich zalecen

 

czy moj ABS ne bedzie szwankowal przy takich felgach 17"

nie bedzie bo niby dlaczego ma ??

na 19 i 20 jezdza i nic sie nie dzieje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość piotrek780907

Witam.Nadszedł czas na zmianę kół zimówki miałem 195,65R15 zamieniłem na letnie 215,55 R16 OPONY FIRENZA i tu powstał problem opony strasznie szumią nawet jak do 20km zwolnię,czy to mogą być opony czy też co innego nie odczuwalne przy kołach 15 calowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Gość Filip Signum 3.0 V6

Witam,

Nie chcę zakładać nowego tematu. Mam pytanie, czy do Signuma po lifcie pasują felgi z oponami 225/55 R17? Nie za duży będzie balon, który może haczyć przy skręcie?
Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności